Notowania

Piotr Korycki prezesem Discovery i TVN. Zmiany w strukturach

Poważne zmiany w wiodącej spółce mediowej w Polsce. Piotr Korycki został prezesem oraz dyrektorem zarządzającym Discovery i TVN. Jim Samples, dotychczasowy prezes TVN, dołączy do rady nadzorczej firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce, oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne

"W marcu br. zakończyła się transakcja przejęcia Scripps Networks Interactive przez Discovery. Nowy właściciel TVN ogłosił jeden wspólny zarząd dla obu organizacji w Polsce. Prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym Discovery i TVN zostaje Piotr Korycki, który będzie raportował do Katarzyny Kieli, szefowej Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce" - czytamy w komunikacie.

- To nowy początek zarówno dla Discovery, jak i dla TVN - stajemy się jedną dużą i silną organizacją, która jest w stanie zaoferować swoim widzom i partnerom więcej niż kiedykolwiek. Jestem przekonana, że Piotr oraz nowy zarząd wykorzystają ogromny potencjał polskiego zespołu - podkreśliła prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA Katarzyna Kieli.

Abonament RTV. Minister kultury stawia sprawę jasno

Jim Samples, dotychczasowy prezes TVN, dołączy do rady nadzorczej i będzie wspólnie z Katarzyną Kieli pracował nad strategią i dalszą integracją obu firm. Jim związany jest z TVN od momentu zakupu spółki przez Scripps Networks Interactive w 2015 r.

W nowym składzie rady nadzorczej Discovery i TVN, oprócz Jima Samplesa, znajdą się również: Jean-Briac Perrette, prezes Discovery Networks International - w roli przewodniczącego rady nadzorczej oraz Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, Simone Nardi, CFO International w SNI, a także Savalle Sims, EVP i General Counsel w Discovery, jako jej członkowie.

Piotr Korycki związany jest z Grupą TVN od 15 lat, ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

- Do procesu integracji podchodzimy bardzo uważnie, zwracając uwagę na silne strony obu organizacji oraz utalentowanych ludzi, którzy przyczynili się do ich dotychczasowego sukcesu. Najbliższe tygodnie poświęcimy na wypracowanie wspólnych struktur operacyjnych, które pozwolą nam dalej dynamicznie się rozwijać oraz tworzyć pogramy, które pokochają widzowie w Polsce i na świecie - dodał Korycki.

Polska jest obecnie jednym z najważniejszych dla Discovery rynków na świecie oraz w regionie EMEA. Oferta nadawcy na polskim rynku obejmuje takie gatunki programowe, jak dokument, fabuła, rozrywka, sport i informacje, dostępne na kanałach otwartych, płatnych oraz w serwisach skierowanych bezpośrednio do konsumenta, podsumowano w komunikacie.

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce, oferującą bezpłatne i płatne lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne, w tym m.in. TVN, TVN Style, TTV, TVN Turbo, a także wiodący całodobowy kanał informacyjny TVN24 oraz kanał informacji gospodarczych TVN24 Biznes i Świat. W połowie 2015 r. Scripps Networks Interactive przejęła TVN od ITI oraz Grupy Canal+, a następnie wycofała z GPW.

Discovery jest globalnym przedsiębiorstwem medialnym z siedzibą w USA, produkującym filmy i programy dokumentalne, a także programy sportowe (takie jak Eurosport) i korzystającym z wielu różnych platform dystrybucji, w tym platform telewizji płatnej i ogólnodostępnej, a także szeregu platform dystrybucji cyfrowej na całym świecie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2018

bradNie porównujmy TVN z TVPiS. To tak jakby tort porównywać z kupą ....ówna. TVN inaczej rozkłada akcenty, ale NIE KŁAMIE I nie manipuluje.

09-05-2018

Uformowany przez TVNTVN i TYLKO TVN !!!

09-05-2018

niezależnyCałe szczęście, że istnieje TVN i Polsat. Przynajmniej wiadomości są rzetelne, a dziennikarze to profesjonaliści, a nie partyjne kacyki na usługach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)