Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce by media publiczne były finansowane z budżetu

0
Podziel się:

Jarosław Sellin przekonuje, że media publiczne nie powinny iść drogą komercjalizacji, ale skupić się przede wszystkim na przekazywaniu treści wartościowych

PiS chce by media publiczne były finansowane z budżetu
(Daniel Kruczynski/flickr (CC BY-SA 2.0))

Telewizja Polska i Polskie Radio powinny być w większości finansowane ze środków publicznych. Dlatego trzeba zastanowić się nad sposobem działania abonamentu radiowo-telewizyjnego, a być może wprowadzić nową, powszechną opłatę na ten cel - przekonywał Jarosław Sellin.

Poseł PiS mówił w radiowej Trójce o pomysłach jego partii na reformę mediów publicznych. Wskazywał między innymi na konieczność wprowadzenia zmian w sposobie ich finansowania, nie szczędząc przy tym krytyki Platformie Obywatelskiej, która jego zdaniem doprowadziła Polskie Radio i TVP do poważnych problemów.

"Na początku rządu Donalda Tuska mieliśmy ponad 900 milionów złotych wpływów z abonamentu rocznie, po 2-3 latach zeszło to do 400 milionów złotych. I tego się już nie da podnieść" - podkreślił.

Sellin wskazywał, że jednym z rozważanych wewnątrz PiS pomysłów jest wprowadzenie nowej, powszechnej opłaty na rzecz mediów publicznych, bo obecnie tylko 10% gospodarstw domowych płaci abonament, będący w ocenie posła PiS "martwym podatkiem". "Gdyby odpowiednio rozszerzyć bazę płatników, to ta opłata mogłaby być naprawdę symboliczna" - powiedział gość Trójki.

Jarosław Sellin dodał, że media publiczne nie powinny iść drogą komercjalizacji, ale skupić się przede wszystkim na przekazywaniu treści wartościowych i ważnych z punktu widzenia wspólnoty narodowej.

Ile ma kosztować opłata audiowizualna w ocenie KRRiT:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)