Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS odcina się od kontrowersyjnej firmy. Żąda wycofania swojego logotypu. Poszło o "Jezus cytrus" i "słodki jeżu"

173
Podziel się

Prawo i Sprawiedliwość zażądało w piśmie opublikowanym na Twitterze i skierowanym bezpośrednio do firmy Brandweb zaprzestania wykorzystywania przez nią logotypu i nazwy Prawa i Sprawiedliwości.

PiS odcina się od kontrowersyjnej firmy. Żąda wycofania swojego logotypu. Poszło o "Jezus cytrus" i "słodki jeżu"
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)
bDYMimWd

Prawo i Sprawiedliwość żąda od firmy Brandweb, by ta przestała posługiwać się logotypem i nazwą partii. Poszło o drwiny z katolickich haseł - "Jezus Cytrus" czy "Z marchwi wstał".

PiS w dokumencie skierowanym do firmy Brandweb wezwało do usunięcia logotypu partii z informacji o dotychczasowych klientach firmy.

"Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie korzystało z Państwa usług ani w żaden inny sposób z Państwem nie współpracowało (z Państwa usług korzystał incydentalnie, jednorazowo Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - nie partia, co profesjonalny podmiot bez trudu winien prawnie rozróżniać)" - czytamy w piśmie opublikowanym na Twitterze. Widnieje na nim podpis dyrektora organizacyjnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego.

bDYMimWf

PiS wezwało też Brandweb do złożenia oświadczenia. Firma miałaby podkreślić, że PiS nigdy nie było klientem spółki, a prezentowanie odmiennej informacji wynikało "z nieuprawnionego i nieuzasadnionego działania spółki, za co zarząd spółki wyraża ubolewanie".

Partia ostrzega, że jeśli Brandweb oświadczenia nie zamieści, sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego, bez kolejnych wezwań.

O co całe zamieszanie?

W ubiegły czwartek firma Brandweb opublikowała na swoim profilu na Facebooku grafiki nawiązujące do wpisu z kampanii reklamowej sklepów Lidl. Lidl za swój żart przepraszał. Agencja postawiła na parodię - na grafikach tych znajduje się m.in. paczka cukru z podobizną jeża podpisana hasłem "Słodki Jeżu", cytryny opatrzone hasłem "Jezus Cytrus", czy pęk marchwi podpisany "Z marchwi wstał".

bDYMimWl

PiS w swoim piśmie podkreśla, że owe infografiki "jednoznacznie i w obraźliwy sposób wykorzystują symbolikę religii chrześcijańskiej".

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę? Sklepy mają propozycję

bDYMimWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(173)
Moi
4 lata temu
Super ! 😀😁😂
Moi
4 lata temu
Super ! 😀😁😂
Dru
4 lata temu
Made in Windows, więc wina Bill'a..
bDYMimWH
?...
4 lata temu
Grafiki są żałosne. Pomysłodawca tych grafik w przyszłym wcieleniu może będzie jeżem?...
ja
4 lata temu
Kiedy odetną tego z metra ciętego giganta megalomani i władzy od możliwości mieszania łajna?
...
Następna strona