Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Krzyżaniak
|

PiS odcina się od kontrowersyjnej firmy. Żąda wycofania swojego logotypu. Poszło o "Jezus cytrus" i "słodki jeżu"

173
Podziel się:

Prawo i Sprawiedliwość zażądało w piśmie opublikowanym na Twitterze i skierowanym bezpośrednio do firmy Brandweb zaprzestania wykorzystywania przez nią logotypu i nazwy Prawa i Sprawiedliwości.

PiS odcina się od kontrowersyjnej firmy. Żąda wycofania swojego logotypu. Poszło o "Jezus cytrus" i "słodki jeżu"
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Prawo i Sprawiedliwość żąda od firmy Brandweb, by ta przestała posługiwać się logotypem i nazwą partii. Poszło o drwiny z katolickich haseł - "Jezus Cytrus" czy "Z marchwi wstał".

PiS w dokumencie skierowanym do firmy Brandweb wezwało do usunięcia logotypu partii z informacji o dotychczasowych klientach firmy.

"Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie korzystało z Państwa usług ani w żaden inny sposób z Państwem nie współpracowało (z Państwa usług korzystał incydentalnie, jednorazowo Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - nie partia, co profesjonalny podmiot bez trudu winien prawnie rozróżniać)" - czytamy w piśmie opublikowanym na Twitterze. Widnieje na nim podpis dyrektora organizacyjnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego.

PiS wezwało też Brandweb do złożenia oświadczenia. Firma miałaby podkreślić, że PiS nigdy nie było klientem spółki, a prezentowanie odmiennej informacji wynikało "z nieuprawnionego i nieuzasadnionego działania spółki, za co zarząd spółki wyraża ubolewanie".

Partia ostrzega, że jeśli Brandweb oświadczenia nie zamieści, sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego, bez kolejnych wezwań.

O co całe zamieszanie?

W ubiegły czwartek firma Brandweb opublikowała na swoim profilu na Facebooku grafiki nawiązujące do wpisu z kampanii reklamowej sklepów Lidl. Lidl za swój żart przepraszał. Agencja postawiła na parodię - na grafikach tych znajduje się m.in. paczka cukru z podobizną jeża podpisana hasłem "Słodki Jeżu", cytryny opatrzone hasłem "Jezus Cytrus", czy pęk marchwi podpisany "Z marchwi wstał".

PiS w swoim piśmie podkreśla, że owe infografiki "jednoznacznie i w obraźliwy sposób wykorzystują symbolikę religii chrześcijańskiej".

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę? Sklepy mają propozycję

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(173)
Moi
5 lata temu
Super ! 😀😁😂
Moi
5 lata temu
Super ! 😀😁😂
Dru
5 lata temu
Made in Windows, więc wina Bill'a..
?...
5 lata temu
Grafiki są żałosne. Pomysłodawca tych grafik w przyszłym wcieleniu może będzie jeżem?...
ja
5 lata temu
Kiedy odetną tego z metra ciętego giganta megalomani i władzy od możliwości mieszania łajna?
...
Następna strona