Notowania

kampania wyborcza
26.08.2011 09:46

PiS chce debaty, PO raczej nie przyjdzie

Rzecznik klubu PO uważa, że nie dojdzie do debaty między minister edukacji a byłym wiceministrem, prof. Andrzejem Waśko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Sztab wyborczy PiS rozesłał rano zaproszenie do mediów na debatę, która miałaby się odbyć w Centrum Programowym PiS między minister edukacji Katarzyną Hall a prof. Andrzejem Waśko. Rzecznik klubu PO Paweł Olszewski uważa, że do niej nie dojdzie.

Już wczoraj na konferencji prasowej rzecznik klubu PO ogłosił, że Platforma kończy rozmowę z PiS na temat debat. Jak ocenił, PiS boi się dyskusji z PO, a trwająca od kilku dni _ debata o debatach _ jest już męcząca dla wszystkich.

Mimo tego oświadczenia dziś rano wiceszefowa PiS Beata Szydło mówiła w TVN24, że jej ugrupowanie podtrzymuje chęć zorganizowania debaty na temat edukacji.

- _ Chcemy prowadzić debaty dlatego, że przez cztery lata Platforma rządząc, nie podejmowała kompletnie żadnej dyskusji na temat tego, jak rządzi, jakie ma propozycje, jakie ma strategie na przyszłość _ - mówiła Szydło.

Oświadczyła, że kolejna debata, po edukacyjnej, którą PiS chce zaproponować Platformie, ma dotyczyć infrastruktury. - _ Jest bardzo dobrze przygotowane Centrum, jest fotel dla pani minister Hall, jest wszystko, czego będzie potrzebowała, jest dostęp do mediów, a także wyposażenie, które powinno zadowolić zaproszoną _ - opisywała.

W zaproszeniu do mediów, na godzinną debatę, które PiS rozesłało rano znalazły się ogólne warunki, na jakich miałaby się ona odbywać. PiS proponuje podział pytań na na trzy działy: Dzieci, Młodzież oraz Rodzice i Nauczyciele, każdy omawiany przez 15 minut.

*ZOBACZ CO PARTIE CHCĄ ZMIENIĆ PO WYBORACH *

Znamy gospodarcze pomysły wszystkich ugrupowańDział miałby się zaczynać od pytania jednego z uczestników debaty. Kolejność zadawania pytań ma zostać ustalona na początku debaty w drodze losowania.

Po omówieniu trzech działów - zgodnie z planem - prowadzący ma przejść do podsumowania, które ma trwa 15 minut. Każdy z uczestników debaty ma mieć 7,5 minuty na podsumowanie.

Rzecznik klubu PO Paweł Olszewski zapytany w piątek rano w TVN24, czy minister Hall przyjdzie na debatę, powiedział, że _ nie sądzi _, aby tak się stało.

- _ Powiem szczerze, że nie sądzę. Podjęliśmy wczoraj decyzję, że kończymy debatę o debatach. Wielokrotnie zapraszaliśmy, prosiliśmy PiS o spotkanie, aby omówić szczegóły debat, niestety w sposób uporczywy PiS dezerterowało, w żaden sposób nie odpowiadało na nasze prośby _ - powiedział.

Na minister edukacji w Centrum Programowym PiS o godz. 12 będzie czekał były wiceminister edukacji prof. Andrzej Waśko.

Hall, która wczoraj w Gdańsku brała udział w ogólnopolskiej inauguracji roku Szkoły z Pasją, powiedziała dziennikarzom, że nie wie, czy weźmie udział w debacie. - _ Jestem w stałym kontakcie ze sztabem wyborczym, który prowadzi rozmowy na ten temat _ - powiedziała minister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t155000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;zaprasza;na;debaty;wskazuje;miejsce,167,0,895143.html) Kaczyński zaprasza ministrów do siebie. PO wysłała mu list Partie spierają się o czas i miejsce przedwyborczych debat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gilowska;zawsze;i;wszedzie;za;jaroslawem;kaczynskim,5,0,897285.html) Gilowska: Zawsze i wszędzie za Kaczyńskim Była wicepremier i minister finansów popiera PiS i nie wyklucza, że będzie ekspertem ekonomicznym partii w debacie wyborczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t130697.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;nie;odwola;sie;od;decyzji;sadu;wyborczego,229,0,896997.html) Hofman: Nie będziemy brać udziału w komedii _ Kampanii wyborczej nie robi się w sądzie. To dowodzi słabości i bezradności Platformy _ - oświadczył rzecznik PiS.

Tagi: kampania wyborcza, wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz