Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta polska
07.10.2005 01:11

PiS chce fuzji PKO BP z Pocztą Polską

"Rzeczpospolita" pisze o koncepcji PiS połączenia Poczty Polskiej z największym polskim bankiem PKO BP. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że przedstawiciele partii, która zwyciężyła w ostatnich wyborach parlamentarnych zaprezentowali swój pomysł wysokim urzędnikom poczty.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Rzeczpospolita" pisze o koncepcji PiS połączenia Poczty Polskiej z największym polskim bankiem PKO BP. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że przedstawiciele partii, która zwyciężyła w ostatnich wyborach parlamentarnych zaprezentowali swój pomysł wysokim urzędnikom poczty. *

Potwierdza to Jerzy Polaczek z Prawa i Sprawiedliwości, który jest typowany na ministra infrastruktury w przyszłym rządzie. Jego zdaniem fuzja z PKO BP jest jedną z alternatyw dla przyszłości Poczty.

Według polityków dzięki połączeniu z bankiem Poczta mogłaby zdobyć pieniądze na restrukturyzację, która ma łącznie kosztować około 5 miliardów złotych. PKO BP zyskałoby dostęp do ponad 8 tysięcy placówek pocztowych. Dziennik podkreśla, że jest najwieksza detaliczna sieć sprzedaży w Polsce.
Więcej szczegółów na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Tagi: poczta polska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz