Notowania

afera hazardowa
05.03.2010 16:01

PiS chce przesłuchać Aleksandra Grada

Chodzi o plany zatrudnienia w Totalizatorze Sportowym Magdaleny Sobiesiak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Posłowie PiS z hazardowej komisji śledczejBeata KempaiZbigniew Wassermannzłożyli w piątek wniosek o wezwanie przed komisję ministra skarbuAleksandra Grada.

Wassermann powiedział PAP, że będzie chciał pytać Grada o sprawę dotyczącą planów zatrudnienia w Totalizatorze Sportowym córki biznesmena branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka - Magdaleny.

Magdalena Sobiesiak zamierzała wziąć udział w rozpisanym w lipcu 2009 r. konkursie na członka zarządu TS. W sprawę tę zaangażował się Marcin Rosół, szef gabinetu ówczesnego ministra sportuMirosława Drzewieckiego- m.in. przesłał do wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza CV Magdaleny Sobiesiak z uwagą, że jest ona osobą rekomendowaną przez MSiT.

Jednak 24 sierpnia Rosół na spotkaniu z Magdaleną Sobiesiak powiedział jej, że jeśli zostanie wybrana do zarządu TS, b. pracownik Totalizatora Marek Przybyłowicz zapewne będzie pisał donosy na nią, jej ojca, Drzewieckiego i w związku z tym zasugerował, aby wycofała aplikację. Magdalena Sobiesiak wycofała się z konkursu.

W czwartek wiceszef resortu skarbu Adam Leszkiewicz zeznał przed hazardową komisją śledczą, że po tym jak otrzymał od Rosoła CV Magdaleny Sobiesiak, poszedł ze sprawą do Grada. Ten miał powiedzieć, że jeśli będzie ogłoszony konkurs, to każdy może w nim wystartować.

PiS chce też, by minister skarbu opowiedział o obiegu dokumentów dotyczących propozycji Totalizatora Sportowego, zgłaszanych do projektu nowelizacji ustawy hazardowej, a także o udziale pracowników jego resortu w procesie legislacyjnym dotyczącym zmian w prawie hazardowym.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: afera hazardowa, mirosław michał drzewiecki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz