Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mariusz błaszczak
16.12.2011 11:59

PiS domaga się ukarania Niesiołowskiego

Szef klubu PiS domaga się by Donald Tusk ukarał byłego wicemarszałka za niegodne zachowanie wobec posłanki Fotygi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wysłał list do premiera i szefa PO Donalda Tuska, w którym prosi go o wyciągnięcie konsekwencji wobec Stefana Niesiołowskiego. Błaszczak jest oburzony zachowaniem posła PO podczas wczorajszej debaty dotyczącej roli Polski w UE.

Błaszczak w liście, do którego dotarła PAP, ocenia zachowanie Niesiołowskiego jako skandaliczne i niedopuszczalne. Zaznaczył też, że podobne zachowanie nie może mieć miejsca w parlamencie.

_ Panie Premierze, niejednokrotnie wyrażał Pan troskę o charakter i formę, w jakiej powinna toczyć się debata publiczna. Ubolewał Pan z powodu braku merytorycznego sporu i języka, który dewaluuje oraz ogranicza dyskusję o przyszłości Polski. Dlatego bardzo dziwi mnie brak Pana zdecydowanej reakcji, gdy poseł PO i były wicemarszałek Sejmu obraża, wyśmiewa i celowo upokarza posłów opozycji _ - podkreślił w liście Błaszczak.

Według szefa klubu PiS, Niesiołowski _ dał popis wyjątkowego grubiaństwa, braku kultury osobistej oraz wulgarności wobec kobiet _. Podkreśla, że wobec posłanki PiS Anny Fotygi zwrócił się słowami: _ to przekracza Pani możliwości intelektualne _ oraz zarzucił jej, że _ insynuuje, kłamie, przejawia ignorancję _.

_ Takie zachowanie w stosunku do kobiety należy uznać za wyjątkowo niegodne. Ponadto poseł Niesiołowski z lekceważeniem odnosił się do symbolu Polskiej flagi, którą nazywał "biało-czerwoną plakietką, którą posłowie PiS powinni przyczepić sobie na czoła". W ordynarny sposób insynuował także, że posłom Prawa i Sprawiedliwości "chodzi nie o Polskę, tylko o swoje posady" _ - uznaje Błaszczak.

_ Na tego typu zachowania nie ma przyzwolenia ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że Pan jako bezpośredni przełożony posła Niesiołowskiego oraz premier polskiego rządu również wyrazi dezaprobatę dla tego typu zachowań. Liczę, że moje postulaty spotkają się z Pana zrozumieniem i wyciągnie Pan konsekwencje wobec Posła Stefana Niesiołowskiego _ - napisał do premiera Błaszczak.

Posłowie PiS napiszą także wniosek do sejmowej komisji etyki w sprawie zachowania Niesiołowskiego.

O wzajemnych atakach PO i PiS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t124417.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;belkot;sikorski;to;nie;jaruzelski,68,0,989252.html) To bełkot. Sikorski to nie Jaruzelski Stefan Niesiołowski ocenia wniosek o wotum nieufności dla szefa dyplomacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;atakuje;sikorskiego,207,0,991183.html) Macierewicz: Jaką wojnę Polska przegrała? Poseł PiS zarzucił Sikorskiemu, że realizuje scenariusz wzorowany na Jałcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t131990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;o;przyszlosci;unii;bedzie;festiwal;zlych;emocji,95,0,990559.html) "PiS wykorzysta tę okazję. Będą atakować" Według Grzegorza Schetyny PiS wykorzysta dzisiejszą dyskusję w Sejmie do atakowania premiera i Radosława Sikorskiego.
Tagi: mariusz błaszczak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz