Notowania

euro
25.10.2008 11:11

PiS nie zgadza się na szybkie przyjęcie euro

Premier spotka się z Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałek. Głównym tematem będzie euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

W poniedziałek o godz. 16 Jarosław Kaczyński ma przyjechać do kancelarii premiera na spotkanie z Donaldem Tuskiem. Spotkanie może zdecydować o tym, czy będzie zgoda Prawa i Sprawiedliwości na szybkie wejście do strefy euro. Na razie PiS takiej możliwości nie widzi - pisze _ Dziennik _.

Według współpracowników premiera podczas spotkania Tuska z Kaczyńskim kwestia euro ma być jednym z głównych tematów. Argumentują, że mocne deklaracje w sprawie euro mogłyby przecież uspokoić gospodarkę i poprawić kurs złotego.

Jednak rzecznik PiS Adam Bielan wątpi, by takie decyzje zapadły na poniedziałkowym spotkaniu.

- _ Oczywiście jeśli premier Donald Tusk poruszy temat euro, to zostanie wysłuchany. Gdyby jednak Platformie zależało na euro, sama powinna poprosić nas o spotkanie w tej sprawie _- mówi Bielan.

Politycy PiS zgodnie krytykują pomysł szybkiego wprowadzenia euro. Ich zdaniem spełnianie kryteriów wejścia do strefy euro znacznie obciąży polską gospodarkę, a wprowadzenie nowej waluty spowoduje podwyżki.

ZOBACZ TAKŻE:

*  [ Euro w Polsce: Musi być referendum ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/euro;w;polsce;musi;byc;referendum,16,0,373776.html )
* [ Tusk godzi się ze Skrzypkiem. Koniec wojny z NBP? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;godzi;sie;ze;skrzypkiem;koniec;wojny;z;nbp,94,0,372318.html )
* [ Kaczyński: Euro w Polsce zrujnuje emerytów ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kaczynski;euro;w;polsce;zrujnuje;emerytow,253,0,371453.html )
* [ Tusk: Euro zastąpi złotego do końca 2011 roku ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/tusk;euro;zastapi;zlotego;do;konca;2011;roku,202,0,371146.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )
Tagi: euro, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz