Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS nokautuje PO. Najnowszy sondaż

0
Podziel się:

TNS OBOP: Partia Jarosława Kaczyńskiego zdystansowała pozostałe ugrupowania.

PiS nokautuje PO. Najnowszy sondaż
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bEKyPkNx

PiS miażdży PO. Jak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbyły się 15 listopada, wygrałoby je PiS uzyskując 31 proc. głosów - . PO uzyskałaby 22 proc. głosów, SLD - 12 proc. Do Sejmu weszłyby też Twój Ruch i PSL - po 5 proc. poparcia.

Solidarna Polska uzyskała 3 procent wskazań (wzrost o 2 punkty proc.), a Polska jest Najważniejsza oraz Nowa Prawica - po 2 proc. (w przypadku PJN bez zmian, w przypadku Nowej Prawicy spadek o 1 punkt proc.).

Spośród badanych, którzy wyrazili zainteresowanie udziałem w wyborach, 18 proc. nie jest zdecydowanych, komu przekazać swoje poparcie.

bEKyPkNz

W porównaniu z poprzednim miesiącem poparcie dla PiS wzrosło o 1 punkt procentowy, a dla PO - spadło o 3 punkty procentowe - informuje TNS Polska. Notowania SLD wzrosły o 4 punkty procentowe, Twojego Ruchu spadły o 1 pkt proc., a PSL - pozostały bez zmian.

Zdecydowaną chęć uczestnictwa w wyborach wyraziło 23 proc. badanych. 31 proc. również wzięłoby udział w wyborach, ale są oni mniej zdecydowani w swoich deklaracjach. 14 proc. badanych raczej nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 21 proc. - na pewno nie. 11 proc. respondentów nie wyraziło zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-15 listopada br. na reprezentatywnej próbie 965 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKyPkNF
bEKyPkOa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)