Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiskus chce dodatkowych naliczeń za paliwo. Ryczałt mu nie wystarcza

Pracownik, który prywatnie jeździ firmowym autem, co miesiąc ma naliczany przez pracodawcę zryczałtowany przychód.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)
Zdaniem fiskusa, ryczałt naliczany pracownikowi nie uwzględnia wydatków na paliwo.

Skarbówka wciąż wymaga dodatkowego obciążenia pracownika, który wykorzystuje służbowy samochód do celów prywatnych. Prócz naliczanego zryczałtowanego przychodu, kierowcy muszą rozliczyć się z benzyny.

Pracownik, który prywatnie jeździ firmowym autem, co miesiąc ma naliczany przez pracodawcę zryczałtowany przychód. To, w zależności od pojemności silnika, kwota 250 albo 400 zł – zaznacza "Rzeczpospolita”.

Fiskusowi to jednak nie starcza. Żąda również dodatkowych naliczeń. Bowiem, jak twierdzi skarbówka, ryczałt nie uwzględnia wydatków na paliwo.

Tym samym, pracodawca ma obowiązek, doliczać do przychodu pracownika także wartość zużytej przez niego prywatnie benzyny - pisze "Rz".

Z takim poglądem nie zgadzają się sądy, w których skarbówka przegrywa kolejne sprawy. Jak informuje "Rz”, korzystnych dla podatników wyroków było już około 30. Kłopot w tym, że fiskus orzecznictwa odnosi jedynie do konkretnych spraw i wciąż firmom nakazuje naliczać dodatkowy przychód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki dla firm, pit, podatki, paliwo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-08-2018

AroSamochód powinien stać w firmie a nie pod blokiem. przedstawiciel czy inny pracownik powinien dojeżdżać na swój koszt do firmy. I tyle

29-08-2018

własnie takprzecież to jakaks paranoja ,kupują sobie w rodzinie wszystkim samochód na firmę , potem odliczją VAT od tych aut , od benzyny od ubezpieczenia … Czytaj całość

30-08-2018

BerlińczykTrzeba natychmiast opodatkować wartość papieru toaletowego zużywanego przez pracownika w firmowej toalecie. Nie żaden ryczałt, ale rzetelny pomiar … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (65)