Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PJN: Chcą nas pozbawić gazu łupkowego

0
Podziel się

Klub parlamentarny Polska jest Najważniejsza chce informacji rządu w sprawie gazu łupkowego, którego wydobyciu ma zagrażać zagraniczny lobbing.

PJN: Chcą nas pozbawić gazu łupkowego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgmVJDV

Klub parlamentarny Polska jest Najważniejsza chce informacji rządu w sprawie gazu łupkowego, którego wydobyciu ma zagrażać zagraniczny lobbing. Złożył już pilny wniosek do marszałka i spodziewa się, że premier pojawi się w Sejmie na najbliższym posiedzeniu Izby.

W ocenie Pawła Poncyliusza, na arenie międzynarodowej odbywa się lobbing w celu utrącenia szansy jaką jest możliwość wydobywania w Polsce, na wielką skalę, gazu łupkowego. Lobbować miałyby koncerny francuskie związane z energetyką nuklearną - w której Francja jest potęgą i która chce sprzedać Polsce dwie takie siłownie - oraz rosyjski Gazprom.

POSŁUCHAJ PAWŁA PONCYLJUSZA:

Z kolei Paweł Kowal twierdzi, że w unijnych kuluarach lobbing przeciwko wydobywaniu gazu łupkowego w Polsce _ jest oczywistością _. Oficjalnie jednak mówi się o przygotowywaniu unijnych regulacji ekologicznych koniecznych przy tej metodzie pozyskiwania gazu. Zdaniem posła, motywy mogą być bardziej polityczne i gospodarcze niż ekologiczne, a nowe prawo, jeśli zostanie przyjęte po myśli lobbystów, uczyni wydobycie gazu łupkowego w Polsce nieopłacalnym.

bEgmVJDX

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Polska jest 11. na świecie pod względem zasobów gazu łupkowego. Wynoszę one 5,3 biliona metrów sześciennych. Tak wynika z opublikowanego w kwietniu w Waszyngtonie, raportu Agencji Informacji Energetycznej. Nasz kraj ma największe złoża gazu łupkowego w Europie - nieznacznie wyprzedzając pod tym względem Francję. Norwegia ma 2,5 razy mniej gazu łupkowego niż Polska, Ukraina 4 razy mniej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t130300.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/apel;pjn;radzmy;w;sprawie;obamy,77,0,829517.html) Apel PJN: Radźmy w sprawie Obamy Liderzy ugrupowania Polska Jest Najważniejsza apelują do prezydenta o zwołanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego jeszcze przed wizytą Baracka Obamy w Polsce 27 maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;apeluje;do;prezydenta;o;dymisje;nalecza,88,0,829016.html) PJN apeluje do prezydenta o dymisję Nałęcza Chodzi o jego wypowiedź, w której miał obrazić byłego szefa GROM, gen. Sławomira Petelickiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t135907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazowa;rewolucja;w;polsce;studza;emocje,240,0,824048.html) Gazowa rewolucja w Polsce? Studzą emocje Odwierty w poszukiwaniu gazu pojawiają się od Gdańska po Lublin. Jednak entuzjazm może osłabnąć - pisze brukselski _ European Voice _.
bEgmVJEy
KOMENTARZE
(0)