Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii

0
Podziel się:

Tak uważają politycy największych polskich partii po tym jak Paweł Kowal zastąpił na stanowisku szefa ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską.

PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii
(PAP/Bartłomiej Zborowsk)

_ To projekt, który raczej nie ma szans; Paweł Kowal nie pomoże tej tonącej tratwie; Obecne ruchy w PJN nie mają żadnego wpływu na scenę polityczną _ - w ten sposób politycy PO, PiS, SLD i PSL komentują zmianę przywództwa w PJN.

Europoseł Paweł Kowal został prezesem partii Polska Jest Najważniejsza - tak zdecydowali działacze PJN zgromadzeni na sobotnim, pierwszym zjeździe partii. Kowal był jedynym kandydatem, po tym jak z ubiegania się o stanowisko szefa partii zrezygnowała dotychczasowa jej liderka Joanna Kluzik-Rostkowska.

_ - To de facto nic nie zmienia, bo tak prawdę powiedziawszy tej partii nie ma. Wybieranie szefa, który ma zarządzać partią o poparciu od 0 do 1 proc. de facto w żaden sposób nie wpływa na układ całej sceny politycznej _ - powiedział Paweł Olszewski.

Jego zdaniem Paweł Kowal jako przywódca PJN nie przyczyni się do tego, by ugrupowanie to zyskiwało poparcie. - _ Kierowanie partią przez europosła, który 90 proc. czasu musi spędzać poza granicami Polski, nie może przynieść sukcesu w postaci utworzenia poważnej partii politycznej _ - ocenił poseł Platformy.

Uznał, że w PJN jest kilka wartościowych osób, wśród których jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Zaznaczył, że z częścią polityków PJN prowadzone są rozmowy na temat startu z list wyborczych Platformy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o zmiany w PJN powiedział: _ Nie zajmuję się PJN-em. Nie jestem w stanie zajmować się wszystkimi jednoprocentowymi partiami _.

_ - Ta tratwa tonie. Tonący brzytwy się chwyta. Paweł Kowal jest politykiem, który budzi sympatię opinii publicznej, ale ta zmiana nie pomoże tej partii. Ta partia po prostu schodzi ze sceny politycznej _ - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Pytany, czy w najbliższym czasie możliwe są powroty do PiS polityków PJN, odpowiedział: _ Nie przewidujemy tego _.

Czytaj co ma wspólnego PJN z Ruchem Palikota

Szef SLD Grzegorz Napieralski jest zdania, że PJN jako partia to _ projekt, który raczej nie ma szans _. Być może zmiany w kierownictwie będą skutkowały tym, że politycy tej partii będą się _ rozchodzić po różnych listach wyborczych _.

_ - Ciężko jest rządzić partią z dalekiego miasta, szczególnie, że jest poza granicami kraju _ - ocenił Napieralski. Jego zdaniem, _ trzeba być albo dobrym szefem partii, albo dobrym eurodeputowanym _. _ - To jest trudne do pogodzenia _ - uznał szef SLD.

Zdaniem Napieralskiego, coraz mniej realne jest, by PJN wszedł do parlamentu. _ - Stracili impet, nie wiedzą, czy chcą być PiS-sem, czy PO _ - argumentował.

W opinii Eugeniusza Kłopotka (PSL) inicjatywa polityczna pod szyldem PJN po prostu się nie udała. _ - Zmiana lidera nic nie da. Tak jak Ruch Palikota to już jest melodia przeszłości, tak samo PJN nie ma szans na powodzenie _ - powiedział PAP polityk PSL.

W jego opinii po najbliższych wyborach na forum parlamentarnym zabraknie PJN, a liderzy tego ugrupowania przejdą do innych partii politycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t74587.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;sie;sypie;50;dzialaczy;wybiera;sie;do;pjn,18,0,830994.html) Platforma się sypie? 50 działaczy wybiera się do PJN Chodzi o członków PO z regionu łódzkiego. Chcą odejść, bo zawiedli się na jej rządach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t130682.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jakubiak;w;psl;czeka;ja;ciezka;praca,132,0,830852.html) Jakubiak w PSL? "Czeka ją ciężka praca" Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że Elżbieta Jakubiak mogłaby przejść do jego partii. O możliwym transferze posłanki PJN-u, a wcześniej PiS-u do Stronnictwa informowały media.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jako;kapitan;zejde;z;pokladu;ostatnia,238,0,828654.html) "Jako kapitan, zejdę z pokładu ostatnia" Joanna Kluzik-Rostkowska zapewnia, że Polska Jest Najważniejsza nie prowadzi żadnych rozmów z Platformą, ani z innymi partiami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)