Notowania

gospodarka
13.06.2017 12:50

PKB Polski. Skiba: może być zbliżony do 4,0 proc.

- Wzrost PKB w II kwartale może być zbliżony do poziomu 4,0 proc. z I kwartału, choć będzie to trudne - ocenił wiceminister finansów Leszek Skiba. Dodał, że w całym roku tempo wzrostu może przekroczyć zakładane przez rząd 3,6 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)

- Podejrzewam, że 4,0 proc. jest możliwe (w II kwartale), chociaż będzie to trudne. Nie możemy liczyć na takie odbicie w ujęciu kwartalnym jak w I kwartale, w ujęciu rocznym wzrost będzie zbliżony do 4,0 proc. - powiedział dziennikarzom Skiba.

Jeśli chodzi o PKB w całym roku, Skiba przyznał, że "jest taka szansa, że to będzie więcej niż 3,6 proc., głównie ze względu na przyspieszające inwestycje".

W tegorocznym budżecie założono, że wzrost PKB w Polsce w 2017 r. ma wynieść 3,6 proc. Z kolei w myśl przyjętych na początku czerwca założeń budżetowych na 2018 rok, wzrost gospodarczy w przyszłym roku wyniesie 3,8 proc.

Niedawno także OECD podwyższyła prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2017 r. do 3,6 proc. z 3,2 proc. w prognozie listopadowej, choć w odniesieniu do 2018 roku pozostawiła ją na poziomie 3,1 proc.

Tagi: gospodarka, finanse, budżet, pap, mf, wiadomości, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz