Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polskie startupy lecą do Bostonu. Program wspiera państwowy bank

Polskie startupy lecą do Bostonu. Program wspiera państwowy bank

Startupy swoich szans poszukają w Bostonie Fot. StartupStockPhotos, Pixabay (CC0)
Startupy swoich szans poszukają w Bostonie

Dziesięć startupów z Europy Środkowo-Wschodniej wybranych w ramach programu Bridge to MassChallenge wybierze się na czterodniowe warsztaty do Bostonu. Są wśród nich firmy z Polski.

Głównym partnerem programu Bridge to MassChallenge Warsaw jest PKO BP i to on poinformował o wynikach pierwszego etapu, którego ostatnim elementem był tzw. bootcamp. W jego trakcie młodym przedsiębiorcom tłumaczono m.in. w jaki sposób prowadzić ekspansję zagraniczną, dobrać strategie sprzedażową i marketingową.

Zobacz też, jaki startup wspiera jeden z najbogatszych Polaków:

Podczas czterech dni spotkań międzynarodowa grupa mentorów pomagała startupom ocenić perspektywiczność swoich rozwiązań i efektywność zasobów niezbędnych do rozwoju biznesu. To umiejętność wykorzystania otrzymanej wiedzy zadecydowała o tym, które z innowacyjnych firm trafiły do finałowej dziesiątki z szansą na wyjazd do Bostonu, podano również.

- MassChallenge jest jednym z najbardziej rozpoznawanych akceleratorów na świecie. Jego obecność w Polsce udowadnia, że jesteśmy krajem, w którym startupy z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej mają szansę na rozwój. Młode spółki technologiczne, które za cel stawiają sobie podbicie rynku globalnego, otrzymują możliwość szybkiego rozwoju przy wsparciu doświadczonych mentorów, ale także łatwiejszej komercjalizacji opracowanych rozwiązań w oparciu o międzynarodowy know-how. Tego typu działania, wprost wpisują się w rządową Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

- Jednym z kluczowych założeń strategii PKO BP jest to, aby nasza instytucja był otwartą platformą technologiczną zdolną do współpracy z branżą startup. Współpraca z MassChallenge uzupełnia nasze dotychczasowe aktywności na rzecz rozwoju ekosystemu młodych firm technologicznych w Polsce, poszerzając nasz dostęp do wiedzy o innowacyjne rozwiązania w obszarze fintech. Po pełnym wdrożeniu projektu Polska będzie dysponowała największym w Unii Europejskiej akceleratorem dla startupów, zwiększając tym samym atrakcyjność naszego kraju dla zagranicznych przedsiębiorców, jak również innowacyjność polskiej gospodarki"- dodał prezes PKO BO Zbigniew Jagiełło.

Wśród finalistów pierwszej edycji Bridge to MassChallenge znalazły się firmy z Białorusi, Bułgarii, Czech, Polski i Węgier. Pośród zwycięskich rozwiązań dominowały technologie fintech, high tech, social impact czy healthcare & life sciences. Do najbardziej perspektywicznych projektów zakwalifikowano m.in. platformę kredytową P2P, oferującą alternatywną formę pożyczania pieniędzy, hub zwiększający efektywność scoringu kredytowego, chatbot obsługujący ponad 50 języków, ekosystem drukowania 3D dla domu i szkół składający się z intuicyjnych i łatwych w obsłudze drukarek 3D czy platformę cyfrową opartą na Stosowanej Analizie Behawioralnej wspierającą terapię dzieci z autyzmem, podano także.

W Europie Środkowo-Wschodniej MassChallenge akcelerator rozpoczął działalność, w pilotażowej odsłonie, z inicjatywy PKO BP. Swoje aplikacje do programu zgłosiło prawie 300 startupów, czyli o połowę więcej niż pierwotnie zakładano. Aplikacje pochodziły z 26 krajów, głównie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Duża część z nich to firmy spoza Polski. Duża frekwencja zagranicznych młodych przedsiębiorców przybliża Polskę do realizacji idei uczynienia z naszego kraju regionalnego centrum startupowego.

media, telekomunikacja, finanse, bankowość, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
brajanek
2018-01-23 11:41
Dla początkujących polecam to, od czego ja sam zacząłem, a mianowicie goldsaver od goldenmark. Składanie pieniędzy w małych ilościach, żeby uzbierać w końcu na sztabkę, którą w końcu wysyłają Ci w formie fizycznej do domu albo odbierasz w jednym z 15 oddziałów w Polsce. Tak zacząłem, bo nie miałem zbyt wielkich funduszy. Polecam właśnie do początkujących.
Obelix
2018-01-22 21:00
Zapraszamy na strone Hot forex. Ciekawe możliwości inwestycyjne