Notowania

Firmę założysz przez bankowość elektroniczną. Umowa PKO BP z Ministerstwem Rozwoju

Klienci PKO BP będą mogli kilkoma kliknięciami zarejestrować firmę. Ministerstwo Rozwoju podpisało z bankiem umowę. Jednocześnie z wnioskiem zakładane będzie konto firmowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ESB Professional, Shutterstock)
Większość zakładających firmy nadal idzie do urzędu. PKO BP i MR podpisały umowę, by to zmienić

Klienci PKO BP będą mogli kilkoma kliknięciami zarejestrować firmę. Ministerstwo Rozwoju podpisało z bankiem umowę. Jednocześnie z wnioskiem zakładane będzie konto firmowe.

Klienci banku będą mogli wkrótce przez system bankowości elektronicznej PKO BP (iPKO) zarejestrować firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie będzie potrzeby wypełniania dokumentów i składania ich w oddzielnych instytucjach.

- Klient, w jednym prostym, wirtualnym wniosku zarejestruje firmę z pozycji swojego serwisu, potwierdzając swoją tożsamość profilem zaufanym - powiedział Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP, nadzorujący obszar informatyki i usług, dodając, że PKO BP jako pierwszy bank w Polsce udostępnił klientom możliwość założenia profilu zaufanego eGO.

Zobacz też: Bankowość w kieszeni. Polacy coraz więcej operacji wykonują na smartfonie

Do tej pory rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG wiązała się często z koniecznością osobistego złożenia wniosku w urzędzie gminy. Odsetek startujących przedsiębiorców, którzy korzystają z elektronicznej rejestracji za pośrednictwem strony CEIDG po założeniu profilu zaufanego wciąż jest jednak niewielki.

- Każdego dnia w Polsce rejestrowanych jest w CEIDG ok. 1000 nowych firm. Blisko 70 proc. z nich zakładana jest poprzez wizytę w urzędzie. Głównym powodem rejestracji działalności osobiście jest brak zdalnej identyfikacji. Usługa udostępniona przez PKO Bank Polski znacząco rozszerza zakres wykorzystania użytecznych rozwiązań online - powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

PKO BP - w ramach wspierania rządowego projektu "Od papierowej do cyfrowej Polski" jako pierwszy umożliwił klientom korzystającym z bankowości elektronicznej złożenie wniosku w programie "Rodzina 500+", założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO) czy rozliczenie podatku PIT.

Bank podkreślił, że usługa, którą ministerstwo przygotowało razem z PKO Bankiem Polskim i kolejnymi bankami, pozwoli ułatwić i przyspieszyć obsługę przedsiębiorców online tak, aby w najbliższych latach większość firm w Polsce była zakładana i prowadzona cyfrowo.

Tagi: zakładanie firmy, technologie, bankowość, pko, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2018

DoświadczonyChodzi o to żeby oficjalne bezrobocie było jak najniższe , aby rząd miał się czym chwalić , a to że taki nowy przedsiębiorca zazwyczaj otrzymuje się … Czytaj całość

05-01-2018

qqZmiany przepisów powodują że 1-osobowa działalność NIE MA SENSU na rynku usług, nie ma czasu pracować tyle spraw do przeczytania, ogarnięcia i … Czytaj całość

04-01-2018

Arytmetyk[QUOTE] Do tej pory rejestracja działalności gospodarczej w CEIDG wiązała się często z koniecznością osobistego złożenia wniosku w urzędzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)