Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PKP Cargo podniesie płace pracownikom. Ponad 200 zł na osobę

PKP Cargo podniesie płace pracownikom. Ponad 200 zł na osobę

Fot. PKP Cargo

Zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Uzgodniono podwyżkę wynagrodzeń, której koszt wyniesie 26,7 mln zł do końca 2017 r.

W poniedziałek 26 czerwca zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze stronami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników. Od 1 września wdrożona zostanie podwyżka wynagrodzeń. Spółka oszacowała, że do końca 2017 r. koszt podwyżki wyniesie około 26,7 mln zł.

Przeliczając na cztery miesiące (od września do grudnia) podwyżka wyniesie średnio 6,7 mln zł miesięcznie. W spółce PKP Cargo pracowało na koniec marca 17335 pracowników. Na osobę koszt spółki to średnio 385 zł, czyli na rękę pracownicy powinni dostać około 220 zł więcej miesięcznie.

Akcje spółki na giełdzie zareagowały we wtorek tylko niewielkim spadkiem, rzędu 1 proc. Od maja 2016 roku znajdują się w trendzie wzrostowym, choć od trzech miesięcy kurs praktycznie się nie zmienił.

Notowania tygodniowe akcji PKP Cargo

W połowie marca br. zarząd PKP Cargo porozumiał się ze stroną związkową w sprawie odwołania akcji protestacyjnej. Zarząd i strona związkowa zgodzili się wówczas zawrzeć w terminie do 30 czerwca porozumienie w zakresie wprowadzania zmian warunków wynagradzania.

W czerwcu - zarząd PKP Cargo zawarł porozumienie ze stroną społeczną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, odraczające termin zawarcia porozumienia, kończącego spór zbiorowy do 31 grudnia.

 

Zobacz również: Związkowcy kontra PKP Cargo. Fatalne wyniki spółki mogą pogrzebać podwyżki pensji


Pod koniec listopada 2016 r. PKP Cargo zawarło porozumienie ze stroną społeczną układu zbiorowego pracy, kończące spór. Uzgodniono wypłatę jednorazowej nagrody w kwocie 800 zł brutto.

To niezbyt pozytywne wiadomości dla PKP Cargo, które nie ma jednak ostatnio dobrych wyników. Z ostatnich sześciu kwartałów, tylko jeden grupa kapitałowa skończyła na plusie - czwarty kwartał 2016 r. Od września 2015 r. straty netto wyniosły łącznie 332 mln zł.

Wyniki finansowe grupy PKP Cargo (tys. zł)

 


wynagrodzenia, podwyżki, pkp cargo, spór zbiorowy
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Anna
2017-09-01 16:38
Bo co? Pląby pozakładane? Paliwka nie da się wziąć?
Iwona
2017-06-28 21:14
Tak jest zawsze tylko straszą i karaja za wszystko sekcja która liczy 200 osób ma 4 naczelników i 7 mistrzów .5 kadrowych i całe mnóstwo ludzi pracujacych na 8 godzin a spróbuj coś załatwić odsyłają cię od jednego do drugiego nie maja bladego pojecia o pracy i przepisach wstyd przyznac się gdzie człowiek pracuje
fdsf
2017-06-28 15:57
Tu dali 200 zł podwyżki, a prezes sobie weźmie kolejne 10 tys. zł podwyżki, a co...