Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP sporo zainwestuje w połączenia z zagranicą

7
Podziel się:

- Ponad 5 mld zł spółka PLK zamierza przeznaczyć na inwestycje zagraniczne do końca 2023 r. PKP podłączą się do Niemiec, a w następnej kolejności planują usprawnić połączenia na Ukrainę, Litwę i do Czech - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

PKP sporo zainwestuje w połączenia z zagranicą
(Bartosz Wawryszuk)
bETbpogl

W środę "kolejarze otworzą nowy most między Polską a Niemcami. Przeprawa nad Nysą Łużycką usprawni połączenie do Lipska i Berlina (...) co wpisuje się we wcześniejszą dużą modernizację magistrali E30 z Opola przez Wrocław, Węgliniec do granicy z Niemcami i jest realizowane przez PKP w koordynacji z Deutsche Bahn" - czytamy w artykule.

Jeśli chodzi o ścianę wschodnią, PKP PLK ogłosiły też przetarg na projekt i modernizację stacji Medyka. "Prace mają ruszyć w przyszłym roku, a do 2023 r. PLK planują wydać na poprawę infrastruktury w Medyce ponad 100 mln zł. Po ich zakończeniu w grudniu 2019 r. pociągi towarowe pojadą tam dwukrotnie szybciej, z prędkością 40 km/h. Obecnie wynosi ona 20 km/h" - powiedział dziennikowi rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Prace ruszą też przy granicy z Litwą, gdzie trwa modernizacja E75 z Białegostoku przez Suwałki do granicy w ramach budowy szlaku Rail Baltica i przy granicy z Białorusią, gdzie ruszą prace na linii kolejowej E20 z Siedlec do Terespola (koszt całkowity 550 mln zł).

bETbpogn

Inwestycje obejmą również szlaki prowadzące do Czech i na Słowację. "Co ciekawe, mimo napiętej sytuacji w relacjach z Rosją polska kolej zaplanowała też wydatki na linie do obwodu kaliningradzkiego.

"PLK deklarują wydanie do 2021 r. 16 mln zł na linię Skandawa i Żeleznodorożnyj oraz 30 mln na modernizację linii Braniewo-Mamonowo" - zdradza szczegóły "DGP".

bETbpogO
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
rb66
4 lata temu
Gdy zrobicie odcinek ze Szczecina do granicy niemieckiej, pochwalę was. Na razie w jedną stronę do pracy trzeba jechać ponad 3h. Niemcy też po swojej stronie muszą się wreszczcie wziąć za robotę of course.
zibi
5 lata temu
kolej to przesłośc 5% przewozów pasażerskich to margines wyrzucanie pieniędzy w błoto[QUOTE] PLK deklarują wydanie do 2021 r. 16 mln zł na linię Skandawa i Żeleznodorożnyj oraz 30 mln [/QUOTE]
POZ-BER
5 lata temu
A połączenia inne niż drogie IC z Poznania do Berlina są skutecznie blokowane :-(
bETbpogP
andrzej281
5 lata temu
w kraju nie ma jak jeździć a oni ciągle o jednej linii, nudno, Niemcy - Ukraina
bleble
5 lata temu
a my bez przerwy będziemy dokładać do tych pekapistów ???