Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Platforma ma drużynę, która wie jak rządzić"

0
Podziel się:

Ci ludzie mają imponujące dokonania - mówi eurodeputowany Dariusz Rosati.

"Platforma ma drużynę, która wie jak rządzić"
(Jaroslaw Wojtalewicz/East News)

My wszyscy zdecydujemy o tym, kto będzie rządzić w regionie, kto będzie rządzić w Polsce, kto będzie decydować o naszych sprawach na poziomie województwa, gminy, miasta - twierdzi eurodeputowany Dariusz Rosati.

_ - Platforma ma znakomitą drużynę. To są ludzie, którzy wiedzą jak rządzić. Są w stanie w sposób odpowiedzialny zajmować się sprawami, o których decyduje samorząd terytorialny _ - dodał.

Osiągnięcia partii przypomina również jej regionalny szef, wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. To wyremontowane drogi, zmniejszenie bezrobocia, zmodernizowane szpitale - wyliczał.

- _ Udało się zbudować fundament pod dobry rozwój na przyszłość _ - zaznacza. Jego zdaniem partia wystawiła w regionie około tysiąca kandydatów dobrze przygotowanych do różnych szczebli samorządu. Znaczna część z nich stanie się radnymi - wyraził przekonanie.

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz przedstawił hasło wyborcze partii: _ Pomorze Zachodnie - Cała naprzód _. Naszym celem jest, by Pomorze Zachodnie stało się dynamicznie rozwijającym się regionem - powiedział.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zwracając się do zebranych zaznaczył, że stają oni do najważniejszych wyborów. To wielka odpowiedzialność sprawować władzę w gminie, wiosce, miasteczku, bo _ każdego dnia wyborcy, będą was rozliczać z tego, co im obiecaliście _ - zaznaczył.

Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów na prezydentów miast oraz na radnych sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

Wczoraj podpisano porozumienie _ Łączy nas Pomorze Zachodnie _ między przedstawicielami Platformy Obywatelskiej a bezpartyjnymi samorządowcami z 30 gmin regionu. Sygnatariusze dokumentu zadeklarowali współpracę na rzecz rozwoju województwa.

Obecnie w 30-osobowym sejmiku województwa zachodniopomorskiego koalicję rządzącą tworzą PO i PSL, które dysponują odpowiednio 16 mandatami i czterema mandatami. PiS ma czterech radnych. Solidarna Polska jednego radnego, a SLD - sześciu.

Wybory w 2010 r. do zachodniopomorskiego sejmiku wygrała PO, która uzyskała 16 mandatów (40,80 proc. poparcia). Drugie miejsce zajęło PiS z 5 mandatami (18,67 proc. poparcia), SLD zdobyło sześć mandatów (18,52proc.), a PSL trzy mandaty (12,96 proc.).

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź, dlaczego PO chce wygrać wybory Szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati zapewniał, że Platforma Obywatelska chce wygrać wybory do PE dla polskiej gospodarki i by dokończyć modernizację Polski.
Sześciodniowy tydzień pracy? Minister: Nic podobnego! Autorzy projektu przekonują, że zmiana likwiduje lukę w prawie przez umożliwienie wypłaty wynagrodzenia za pracę w dniu wolnym.
wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)