Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platforma Obywatelska do opozycji?

0
Podziel się:

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej ma dzio zdecydować o przejociu do opozycji. Rada ma także powołać na wiceprzewodniczącego tej partii Jana Rokitę.

Sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna powiedział, że nastroje woród polityków PO są zdecydowanie przeciwne popieraniu rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Powodem są nieudane rozmowy z PiSem na temat utworzenia rządu oraz odrzucenie kandydatur polityków PO na stanowiska marszałka Sejmu i wicemarszałka Senatu. Politycy PO powtarzają, że nie może być teraz mowy o koalicji z PiSem, bo PiS jest w koalicji z Samoobroną. W tej sytuacji, szef Platformy Donald Tusk będzie rekomendował Radzie Krajowej przejocie do opozycji.
Tusk zapowiedział, że PO nie zagłosuje za powołaniem rząd Marcinkiewicza, ale nie będzie rozmawiała w Sejmie z innym ugrupowanimi o tym by PIS nie mógł zebrać większooci potrzebnej do uzyskania votum zaufania. Lider PO dodał, że nie zamierza kupować głosów innych partii politycznych w tym celu. Politycy PO zdają sobię sprawę, że w opozycji Platforma nie będzie miała łatwo, ale zdaniem wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO Zbigniewa Chlebowskiego poradzi sobie z tym.
Rada Krajowa PO jest upoważniona do decydowania o najważniejszych sprawach między kongresami Platformy.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)