Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Płatności online przeżywają boom

0
Podziel się

Polski rynek płatności internetowych wart jest co najmniej kilka miliardów złotych rocznie.

Płatności online przeżywają boom
(Gdolgikh/Dreamstime)
bEibrzsl

Polski rynek płatności internetowych wart już jest co najmniej kilka miliardów złotych rocznie. Dominują przelewy.

Wartość całego handlu internetowego w Polsce wyniosła w ubiegłym roku 14 miliardów złotych. Sporą część tej kwoty zgarnęły serwisy zajmujące się agregacją płatności internetowych - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Obroty samego lidera rynku przekroczą w tym roku 2 miliardy złotych. Eksperci z branży wyjaśniają, że w płatnościach online jest w naszym kraju jeszcze wiele do zrobienia. Jak czytamy, coraz więcej osób korzysta z opcji płatności bez konieczności użycia karty kredytowej.

bEibrzsn

Rozwój tej branży wiąże się ze sporą nieufnością Polaków dla płacenia w internecie kartami płatniczymi.

Jeden z banków przeprowadził badania, z których wynika, że klienci płacą w sieci przede wszystkich przelewem zwykłym (46 procent) lub szybkim (38 procent), pozostała płaci kartą (12 procent) lub przy odbiorze zakupów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t87391.jpg ) ] (http://www.money.pl/eurobank/zdaniem-eksperta/karty-kredytowe-i-debetowe/artykul/platnosci;kartami;w;internecie,46,0,610606.html) Płatności kartami w Internecie Karty płatnicze umożliwiają dokonywanie transakcji nie tylko w bankomatach i w sklepach wyposażonych w terminale, wiele z nich daje również możliwość realizowania płatności zdalnych przez Internet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h//24/86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/ulga;na;internet;uwazaj;na;date;platnosci,3,0,596483.html) Ulga na internet: Uważaj na datę płatności Jeśli grudniowa faktura została zapłacona w styczniu, ulga nie przysługuje.
bEibrzsO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)