Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Prezes LOT: UK Export Finance udzieli wsparcia finansowego na dwa dreamlinery

3
Podziel się:

Znalazła się instytucja gotowa zaufać LOT-owi. Zaufać w to, że realizujemy strategię, która ma sens, która będzie przynosiła długoterminowe korzyści - powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Prezes LOT: UK Export Finance udzieli wsparcia finansowego na dwa dreamlinery
(PLL LOT)

Brytyjska agencja kredytów eksportowych UK Export Finance udzieli wsparcia finansowego na dwa samoloty Boeing 787-8 Dreamliner PLL LOT - poinformował w Seattle prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że dzięki temu LOT pozyska te maszyny w leasingu finansowym.

- To jest transakcja, którą udało nam się zorganizować z UK Export Finance. Jest to leasing finansowy, przy wsparciu gwarancji angielskiej instytucji eksportowej, czyli UK Export Finance - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Milczarski.

- Znalazła się instytucja gotowa zaufać LOT-owi. Zaufać w to, że realizujemy strategię, która ma sens, która będzie przynosiła długoterminowe korzyści. Instytucja, która pomaga nam sfinansować te samoloty - w mojej ocenie - na najkorzystniejszych w historii LOT-u warunkach. Te dwa samoloty to naprawdę wielki sukces LOT-u, zarówno zarządu, jak i pracowników, gdyż bez wiarygodności, dostarczania konkretnych rezultatów, byłoby to niemożliwe - tłumaczył Milczarski.

PLL LOT odbiorą w piątek w Stanach Zjednoczonych ósmego i zarazem ostatniego z zamówionych samolotów typu Boeing 787-8 Dreamliner. Siódmy B787-8 przyleciał do Warszawy w czerwcu br.

Pierwszych sześć B787-8 LOT ma w leasingu operacyjnym.

LOT w 2016 r. przyjął strategię do 2020 r., zgodnie z którą rozwój spółki ma sprawić, by linia z czasem stała się wiodącym przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej.

LOT w 2017 roku kontynuuje intensywny rozwój siatki połączeń. W kwietniu polski przewoźnik uruchomił rejsy do Los Angeles i Newark w USA, rozszerzając w ten sposób ofertę podróży za Atlantyk. Wszystkie połączenia dalekiego dystansu, w tym także m.in. do Tokio, Seulu, Chicago, firma wykonuje Boeingami 787-8 Dreamliner.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

Zobacz także: Zobacz także: „Czy leci z nami pilot?” Przełomowa technologia sił powietrznych USA
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
JKL
7 lat temu
Tak trzymać. Lot spokojnie wyjdzie na swoje, jeszcze trochę.
Karol
7 lat temu
LOT to trup i bankrut. I tak jest i było od lat. Najpierw żył z wyprzedaży majątku (np biurowca Marriot), potem z prawie miliarda dotacji od rządu. A teraz nowy prezes opowiada bajki, że jak kupi 100 samolotów i wybudują mu lotnisko to przebije Lufthansę. W słowach tego pana słychać, że to nie jest jego biznes, nie ponosi żadnego ryzyka i nie straci na tym nawet złotówki. Tylko gdyby pracował dla prywatnego inwestora to dawno dostałby po pysku ale skarb państwa lubi takich bajarzy. A jak jeszcze potrafi slajdy robić to kariera w spółkach SP stoi przed nim otworem...
Cud nad Wisla
7 lat temu
Lub LOT i mysle, ze PIS jest mnijeszym zlem w pobecnej sytuacji. Ale swoja droga to LOT wyszedl na prosta dzieki tanszym paliwom. Jeszcze kilka lat temu wiekszosc linii lotniczych miala problemy finansowe. Cena ropy spadla a ceny biletow pozostaly niezmienione... Ot taka recepta na sukces.