Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spór zbiorowy w lot
14.12.2015 08:24

PLL LOT zawarły porozumienie ze związkami zawodowymi

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zawarł ze związkami zawodowymi porozumienie, które zawiesza trwający od blisko dwóch lat spór zbiorowy i wprowadza tymczasowy Regulamin Wynagradzania, który będzie obowiązywał przez cały 2016 rok. Zakłada on realne podwyżki dla pracowników w sumie w kwocie 12 mln zł.

"To bardzo dobry kompromis. Wszyscy odpowiedzialnie zdajemy sobie sprawę, że LOT dopiero wychodzi z trudnego procesu restrukturyzacji i musimy koncentrować się na poprawie sytuacji finansowej firmy. Ale nie ignorujemy przy tym potrzeb i postulatów strony społecznej i wszystkich pracowników. Dzięki zawartemu dziś porozumieniu od teraz możemy wspólnie koncentrować się rozwoju LOT-u" - powiedział p.o. prezesa Marcin Celejewski, cytowany we wspólnym komunikacie spółki i związków zawodowych.

- Porozumienie, choć dotyczy 2016 roku, otwiera możliwość zawarcia docelowego regulaminu wynagradzania. Mam nadzieję, obowiązującego już od 2017 roku - dodał przewodniczący NSZZ Stefan Malczewski.

Spółka przypomina, że negocjacje między zarządem a związkami zawodowymi "nabrały tempa" we wrześniu. W listopadzie strony uzgodniły wstępne warunki porozumienia. Wprowadzenie tymczasowego Regulaminu Wynagradzania gwarantuje spokój społeczny na co najmniej rok. W tym czasie zarząd i związki zawodowe będą ustalać warunki docelowego Regulaminu Wynagradzania, podano również.

PLL LOT zapowiadały wcześniej m.in. że od 2016 roku planują intensywny rozwój, a w ciągu pięciu lat chcą stać się dwa razy większą linią lotniczą niż w 2015 r.

Tagi: spór zbiorowy w lot, związki zawodowe, porozumienie ze związkami, regulamin wynagrodzeń, wysokość wynagrodzeń, wynagrodzenia, lot, strajk, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz