Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Płonie elektrownia Turów. Był wybuch

0
Podziel się:

Do eksplozji doszło w głównej części bloku energetycznego. Są ranni.

Płonie elektrownia Turów. Był wybuch
(Vondraussen/CC BY 3.0/wikipedia)
bEJcuGOJ

Elektrownia znajduje się w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, tuż u zbiegu granic trzech państw: Niemiec, Czech i Polski.

aktualizacja: 23:54

W wyniku wybuchu trzy osoby zostały ranne, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do eksplozji doszło o godz. 21:56 w głównej części bloku energetycznego nr 1, który był wyłączony z powodu trwającego remontu. Pożar objął bloki nr 1 oraz nr 2. Zagrożony jest również blok nr 3. Na miejsce przyjechało ponad 20 jednostek Straży Pożarnej. Przyczyną wybuchu było zmieszanie się pyłu węglowego i biomasy.

bEJcuGOL

_ - Wyłączone zostały bloki energetyczne nr 2, 3 i 4. Pozostałe cztery pracują normalnie. Obecnie trwa gaszenie pożaru i mamy informację, że został on już częściowo opanowany, nie rozprzestrzenia się na sąsiednie budynki _ - mówił Wisła.

Elektrownia Turów pracuje nieprzerwanie od 1962, kiedy to został oddany do eksploatacji pierwszy blok o mocy 200 MW. W 2005 roku zakończono jej kompleksową modernizację. Po niej elektrownia dysponowała mocą osiągalną 2106 MW. W październiku 2010 roku blok 8 został wyłączony z eksploatacji. Moc osiągalna na koniec 2010 roku wynosiła 1900MW.

Czytaj więcej w Money.pl
W Fukushimie było gorzej, niż przyznawali Raport podaje w wątpliwość twierdzenia, że inne elektrownie atomowe w Japonii są przygotowane na katastrofy o dużym zasięgu po wprowadzeniu nowych zasad bezpieczeństwa.
Giganty z GPW sfinansują projekt za 50 miliardów złotych? Minister skarbu Mikołaj Budzanowski wymienia takie spółki jak PGE, KGHM, Tauron, czy Enea.
Rząd za nas zdecyduje o elektrowni atomowej W projekcie rządowym nie ma mowy o referendum, przewidziane są natomiast konsultacje społeczne - tłumaczy wiceminister skarbu Jan Bury
bEJcuGPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)