Notowania

Przejdź na
włochy
27.04.2013 18:19

Po kilku podejściach jest nowy włoski rząd

Premierem jest Enrico Letta. Prezydent Giorgio Napolitano podkreślił, że to jedyny rząd możliwy w tej chwili i zapewnił, iż będzie miał poparcie obu izb parlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Jest nowy włoski rząd. Desygnowany na premiera centrolewicowy polityk Enrico Letta (na zdjęciu) poinformował prezydenta, ze jest w stanie sformować gabinet. *

Jednym z wicepremierów będzie bliski współpracownik byłego premiera Silvio Berlusconiego.- Angelino Alfano. Otrzyma on też tekę ministra spraw wewnętrznych.

Enrico Letta powiedział, że jego rząd będzie _ kompetentny, młody, z rekordową liczbą kobiet _.
Prezydent Giorgio Napolitano podkreślił, że to _ jedyny rząd możliwy w tej chwili _ i zapewnił, iż będzie miał poparcie obu izb parlamentu. Życzył, by gabinet Enrico Letty _ zabrał się natychmiast do pracy w duchu jedności _.

Ministrem gospodarki zostanie dyrektor generalny Banku Włoch Fabrizio Saccomanni, szefem dyplomacji- była unijna komisarz Emma Bonino. Zaprzysiężenie - jutro o 11.30.

Ruch 5 gwiazd byłego komika Beppe Grillo, jedna z głównych sił opozycyjnych we włoskim parlamencie nie uczestniczył w tworzeniu włoskiego rządu, jego parlamentarzyści nie brali też udziału w wyborach prezydenta. Grillo nazywa obecną sytuację we Włoszech _ Nocą republiki _. Jego reprezentanci są nieustannie celem ataków, nie tylko ze strony mediów.

Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz