Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Po podwyżce VAT rząd obetnie zasiłki

0
Podziel się:

Resort finansów planuje ostre cięcia, zagrożony jest zasiłek pogrzebowy i becikowe.

Po podwyżce VAT rząd obetnie zasiłki
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Finansów planuje zdecydowane cięcia wydatków w przyszłorocznym budżecie. Po przedstawieniu wieloletniego planu finansowego państwa resort przygotowuje ustawę budżetową na przyszły rok.

Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos zapowiada, że możliwe jest znaczne ograniczenie zasiłku pogrzebowego.

POSŁUCHAJ MAGDALENY KOBOS:

Magdalena Kobos przyznaje, że planowane są kolejne cięcia, dotykające becikowego i innych zasiłków.

POSŁUCHAJ MAGDALENY KOBOS:


Maciej Reluga uważa, że w dalszej kolejności rząd powinien zmniejszyć wydatki na wojsko oraz przemyśleć sposób wydawania pieniędzy na cele społeczne, tak, aby korzystali z nich najbardziej potrzebujący.
Ministerstwo Finansów zapowiada również, że przyjrzy się wzrostowi zatrudnienia w administracji samorządowej.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t102899.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/za;wzrost;vat;zaplacimy;srednio;kilkanascie;zl;na;miesiac,183,0,650167.html) Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc Podwyżka nie będzie bardzo dotkliwa dla portfeli. Problemy i wydatki czekają natomiast pół miliona firm - płatników VAT.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t103136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/25;proc;vat;-;tyle;bedziemy;placic;za;dwa;lata,121,0,651129.html) 25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata? Rząd nie zreformuje finansów państwa. Będzie musiał dalej podnosić podatki - zapowiadają ekonomiści. Pierwsza podwyżka jest już przesądzona.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t49375.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/bedzie;23-proc;vat;koniec;z;budzetowymi;sztuczkami,109,0,649069.html) Będzie 23-proc. VAT. Koniec z budżetowymi sztuczkami Już rok temu dziura w finansach publicznych była ogromna. Ale ministrowi Rostowskiemu udało się ją ukryć. W tym roku już nie, bo zmieniono prawo. Potrzeba około 50 mld zł. Na początek wzrośnie prawdopodobnie VAT.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)