Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Po podwyżce VAT rząd obetnie zasiłki [DŹWIĘK]

Po podwyżce VAT rząd obetnie zasiłki

Fot. kprm.gov.pl

Ministerstwo Finansów planuje zdecydowane cięcia wydatków w przyszłorocznym budżecie. Po przedstawieniu wieloletniego planu finansowego państwa resort przygotowuje ustawę budżetową na przyszły rok.

Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos zapowiada, że możliwe jest znaczne ograniczenie zasiłku pogrzebowego.

POSŁUCHAJ MAGDALENY KOBOS:

 

 

Magdalena Kobos przyznaje, że planowane są kolejne cięcia, dotykające becikowego i innych zasiłków.

POSŁUCHAJ MAGDALENY KOBOS:


Maciej Reluga uważa, że w dalszej kolejności rząd powinien zmniejszyć wydatki na wojsko oraz przemyśleć sposób wydawania pieniędzy na cele społeczne, tak, aby korzystali z nich najbardziej potrzebujący.

Ministerstwo Finansów zapowiada również, że przyjrzy się wzrostowi zatrudnienia w administracji samorządowej.

Czytaj w Money.pl
Za wzrost VAT zapłacimy średnio kilkanaście zł na miesiąc
Podwyżka nie będzie bardzo dotkliwa dla portfeli. Problemy i wydatki czekają natomiast pół miliona firm - płatników VAT.
25 proc. VAT - tyle będziemy płacić za dwa lata?
Rząd nie zreformuje finansów państwa. Będzie musiał dalej podnosić podatki - zapowiadają ekonomiści. Pierwsza podwyżka jest już przesądzona.
Będzie 23-proc. VAT. Koniec z budżetowymi sztuczkami
Już rok temu dziura w finansach publicznych była ogromna. Ale ministrowi Rostowskiemu udało się ją ukryć. W tym roku już nie, bo zmieniono prawo. Potrzeba około 50 mld zł. Na początek wzrośnie prawdopodobnie VAT.
plany, budżet, ministerstwo, cięcia, zasiłki
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
85.89.162.* 2010-09-08 18:14
A po co to ? A kiedy obetnie poddanym GŁOS ? Przynajmniej posłowie będą mogli zwiększyć pulę zapomóg dla siebie. W końcu jest kryzys !
2010-08-16 22:46
Niech obetnie najpierw diety swoje i samorządowe, a jest to spora kasa niektórzy tyle pensji nie mają co sobie diet ustalili. 18 tys. zł rocznie. Niech zaczną od własnego ogródka a wtedy niech spoglądają dalej ale sobie i swoim obcinać, nie lepiej biedniejszym bo PO musi się dobrze bawić.
niestety
79.174.195.* 2010-08-13 19:24
to było do przewidzenia. Nie potrzeba bowiem uzdolnień na miarę Kasandry, aby uzmysłowić sobie i to zupełnie na chłodno, że POspólstwo jest w stanie, pomimo zadmy PR-medialnej, uzmysłowić sobie z czym tak faktycznie ma do czynienia, jak się to dopiero odbije bezpośrednio na każdej kieszeni. Reasumując im gorzej, tym lepiej - niestety nie ma innego racjonalnego wyjścia.
Zobacz więcej komentarzy (11)