Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO za prywatyzacją całego sektora elektroenergetycznego

0
Podziel się:

Platforma Obywatelska chce, by sprywatyzowane zostały wszystkie firmy z sektora elektroenergetycznego, z wyjątkiem operatora przesyłu energii elektrycznej. PO jeszcze nie wie, czy będzie za utrzymaniem listopadowych terminów oferty publicznej Enei i El. Kozienic.

"Nie ma fundamentalnych powodów, dla których cały sektor, oprócz operatora systemu przesyłowego, nie powinien być prywatyzowany. Jestem zwolennikiem pełnej prywatyzacji branży" - powiedział w poniedziałek na konferencji o rynku energii Jan Rokita, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.

Dodał jednak, że PO nie jest zwolennikiem konsolidacji w sektorze elektroenergetycznym przed prywatyzacją.

Poseł PO Andrzej Czerwiński poinformował dziennikarzy, że Platforma Obywatelska przyjrzy się obecnie prowadzonym prywatyzacjom w sektorze elektro-energetycznym.

Chodzi tu m.in. o prywatyzację dystrybutora energii elektrycznej Enea oraz Elektrowni Kozienice, których publiczne oferty, zgodnie z prospektami emisyjnymi, zostały zaplanowane na listopad.

Poseł nie sprecyzował, czy PO będzie chciała utrzymać te terminy.

Pod koniec czerwca Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła do obrotu publicznego akcje Elektrowni Kozienice oraz Enei.

Według planów z prospektu emisyjnego Enei, zapisy na akcje tego dystrybutora planowane są na 14-25 listopada. Zapisy na akcje Elektrowni Kozienice zaplanowano natomiast od 7 do 18 listopada.

energetyka
energia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)