Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
11.03.2013 14:04

Pociąg "duty free" wyruszył w trasę

Pasażerowie będą mogli kupować między innymi: alkohol, papierosy, perfumy i kawior.

Podziel się
Dodaj komentarz
(w1.siemens.com)

Wagony ze sprzedażą wolnocłową będą jeździć na trasie Moskwa - Kijów. Federalne Przewozy Pasażerskie, jedna ze spółek Rosyjskich Kolei, zamierza przez rok testować ten pomysł na zagranicznych trasach.

Projekt wagonów duty free zostanie uruchomiony w ostatnią niedzielę maja. Pasażerowie będą mogli kupować między innymi: alkohol, papierosy, perfumy i kawior.

Wszystkie towary będą zwolnione z opłat celnych i akcyzowych. Jeśli pomysł się sprawdzi to sklepy wolnocłowe w wagonach pojawią się na wszystkich trasach międzynarodowych oraz na dworcach kolejowych.

Zakupy rosyjskich towarów w takich sklepach nie są opłacalne dla samych Rosjan. Wiele towarów duty free na moskiewskich lotniskach ma wyższe ceny niż w normalnych placówkach handlowych. Jednak dla zagranicznych turystów, cena bez podatku może okazać się atrakcyjna, zwłaszcza na alkohol i papierosy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m87163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;liczy;na;postep;w;sprawie;podpisania;umowy;o;stowarzyszeniu;z;ue,90,0,1254234.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Polityka zawstydzania poniosła porażkę" Szczyt UE-Ukraina w przyszłym tygodniu powinien potwierdzić intencję Brukseli do podpisania z Kijowem umowy stowarzyszeniowej najpóźniej w listopadzie obecnego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m74944.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/moskwa;chce;od;kijowa;gwarancji;dzierzawy;gazociagow,240,0,1266672.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Moskwa stawia twarde warunki Ukrainie Gazprom gotowy jest obniżyć ceny gazu dla Ukrainy pod warunkiem, że uzyska od Kijowa ustawowe gwarancje dzierżawy gazociągów nawet po zmianie władzy.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz