- Postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia. Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski w piątek podczas obchodów Dnia Łącznościowca 2017.
Sypniewski podkreślił, że jednym z podstawowych wyzwań spółki była nowa strategia. - Stworzyliśmy strategię w taki sposób, żeby nasza firma nie tylko była obecna na rynku, ale żeby jej obecność była trwała i żeby Poczta była firmą rozwijającą się - mówił.
W strategii - jak tłumaczył - postawiono na zwiększenie przychodów spółki oraz zwiększenie zatrudnienia. - Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział Sypniewski. Podał, że obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ponad 2 tys. więcej osób niż przed rokiem.
W tym kontekście warto jednak przypomnieć, że spółka jest oskarżana przez część swoich pracowników o stosowanie mobbingu i nierozliczenie się z nadgodzin. O sprawie zrobiło się głośno, gdy przywódcy protestów listonoszy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.
- Została stworzona architektura logistyczna, która ma przygotować Pocztę na to, aby na zmieniającym się i dynamicznie rosnącym rynku usług paczkowo-kurierskich Poczta Polska odgrywała rolę dominującą - mówił prezes spółki.
Ocenił, że dużym sukcesem były rozmowy z pocztą chińską. - Zakładamy, że efekty będą jeszcze większym sukcesem - podkreślił Sypniewski. Wskazał, że Poczta Polska jako jedyna w Europie ma podpisane umowy z pocztą z Państwa Środka.
Sypniewski przypomniał, że firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.