Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes Poczty Polskiej: postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia

25
Podziel się

Sypniewski przypomniał, firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski
Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski (Stefan Maszewski/REPORTER)
bEqvbFZx

- Postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia. Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski w piątek podczas obchodów Dnia Łącznościowca 2017.

Sypniewski podkreślił, że jednym z podstawowych wyzwań spółki była nowa strategia. - Stworzyliśmy strategię w taki sposób, żeby nasza firma nie tylko była obecna na rynku, ale żeby jej obecność była trwała i żeby Poczta była firmą rozwijającą się - mówił.

W strategii - jak tłumaczył - postawiono na zwiększenie przychodów spółki oraz zwiększenie zatrudnienia. - Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział Sypniewski. Podał, że obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ponad 2 tys. więcej osób niż przed rokiem.

bEqvbFZz

W tym kontekście warto jednak przypomnieć, że spółka jest oskarżana przez część swoich pracowników o stosowanie mobbingu i nierozliczenie się z nadgodzin. O sprawie zrobiło się głośno, gdy przywódcy protestów listonoszy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

Zobacz także: Wideo: listonosze strajkują w całej Polsce. Żądają podwyżek

- Została stworzona architektura logistyczna, która ma przygotować Pocztę na to, aby na zmieniającym się i dynamicznie rosnącym rynku usług paczkowo-kurierskich Poczta Polska odgrywała rolę dominującą - mówił prezes spółki.

bEqvbFZF

Ocenił, że dużym sukcesem były rozmowy z pocztą chińską. - Zakładamy, że efekty będą jeszcze większym sukcesem - podkreślił Sypniewski. Wskazał, że Poczta Polska jako jedyna w Europie ma podpisane umowy z pocztą z Państwa Środka.

Sypniewski przypomniał, że firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.

bEqvbGaa
gospodarka
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Nika
3 lata temu
Zatrudnienie wzrosło bo zatrudniacie na 1/2 etatu. A ilu wykwalifikowanych pracowników zwolniliście w ostatnim dziesięcioleciu Panie Prezesie ? Poziom i jakość usług żenująca. To co Pan chce osiągnąć w najbliższym czasie powinno funkcjonować od 20 lat. Kiedyś poczta Polska to była duma narodowa, a teraz...? Wchodzę do państwowej placówki i co widzę ? Batoniki, cukiereczki, parasole i portfele, przepisy kuchenne i książeczki o treściach religijnych, proszki, znicze ,glanc, mydło i powidło. ŻENADA
Maria
4 lata temu
Priorytet z Krakowa do Warszawy szedł 10 dni. List zwykły z Anglii nigdy nie dotarł. Polecony wysłany ze zwrotnym potwierdzeniem, wysłany we wrześniu 2017 r. do tej pory nie otrzymałam zwrotki a mamy koniec stycznie 2018 r. SKANDAL!!! Za co płacimy tyle pieniędzy? Może Prezes ustosunkuje się do moich wypowiedzi, bo chyba nie wie co się dzieje w jego firmie.
Lena
4 lata temu
kradną paczki i listy nierejestrowane! Biorą jak swoje! Skandal! Powinni wysyłac z gpsem i odławiać złodzieji i po 10 lat dac takim pracownikom!
bEqvbGab
nhy6
4 lata temu
i wyzyskuja ci chazarzy ludzi,, jakie sa dochody z prywatyzacji,, te 489 lat to nie poczta polska teraz to poczta wyzyskiwaczy chazarow,,
nhy6
4 lata temu
to jakis chazar pod polskim nazwiskiem, stawki male,, male zarobki,, Po prywatyzacji nich napisza ile maja dochodow wyzyskujac pracownikow zw z obsluga klienta..
...
Następna strona