Notowania

gospodarka
27.10.2017 19:26

Prezes Poczty Polskiej: postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia

Sypniewski przypomniał, firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)
Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski

- Postawiliśmy na zwiększenie przychodów i zatrudnienia. Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski w piątek podczas obchodów Dnia Łącznościowca 2017.

Sypniewski podkreślił, że jednym z podstawowych wyzwań spółki była nowa strategia. - Stworzyliśmy strategię w taki sposób, żeby nasza firma nie tylko była obecna na rynku, ale żeby jej obecność była trwała i żeby Poczta była firmą rozwijającą się - mówił.

W strategii - jak tłumaczył - postawiono na zwiększenie przychodów spółki oraz zwiększenie zatrudnienia. - Te rzeczy przez ostatni rok się stały - powiedział Sypniewski. Podał, że obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ponad 2 tys. więcej osób niż przed rokiem.

W tym kontekście warto jednak przypomnieć, że spółka jest oskarżana przez część swoich pracowników o stosowanie mobbingu i nierozliczenie się z nadgodzin. O sprawie zrobiło się głośno, gdy przywódcy protestów listonoszy zostali dyscyplinarnie zwolnieni.

Wideo: listonosze strajkują w całej Polsce. Żądają podwyżek

- Została stworzona architektura logistyczna, która ma przygotować Pocztę na to, aby na zmieniającym się i dynamicznie rosnącym rynku usług paczkowo-kurierskich Poczta Polska odgrywała rolę dominującą - mówił prezes spółki.

Ocenił, że dużym sukcesem były rozmowy z pocztą chińską. - Zakładamy, że efekty będą jeszcze większym sukcesem - podkreślił Sypniewski. Wskazał, że Poczta Polska jako jedyna w Europie ma podpisane umowy z pocztą z Państwa Środka.

Sypniewski przypomniał, że firma funkcjonuje od 459 lat i jest najdłużej działającą instytucją publiczną w Polsce.

Tagi: gospodarka, transport, pap, mib, poczta polska, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-10-2017

To ja zwiększam obroty Poczty!Wczoraj kupiłem tam: - rajstopy dla babci - 2 książki o JPII - 2 książki z przepisami siostry Anastazji - kredki woskowe - wyciskacz do cytrusów - … Czytaj całość

28-10-2017

FilipNie rozumiem całej tej nagonki na pocztę. Jak się nie podoba to dlaczego wysyłacie coś pocztą? Przecież są inni operatorzy np. InPost czy DHL. A no … Czytaj całość

27-10-2017

loloa kogo będziecie zatrudniać za te grosiki jakie oferujecie w ogłoszeniach - więżniów czy ukraińców,pytam bo nie wiem czy listy mam adresować po polsku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)