Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.05.2005 08:17

Pod Hawaną odbywa się spotkanie kubańskiej opozycji

200 osób bierze udział w spotkaniu kubańskiej opozycji. Konferencję zorganizowano w Rio Verde pod Hawaną. Oprócz delegatów, na spotkaniu są także dyplomaci ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holanii, Kanady i Polski oraz dziennikarze światowych agencji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obecni na zjeździe obserwatorzy podkreślają, że już samo zorganizowanie spotkania jest wielkim sukcesem kubańskiej opozycji. Uczestnicy debatują nad programem działania. Niektórzy skandują "Viva la libertat" czyli "Niech żyje wolność".

Polski konsul w Hawanie Piotr Turzański powiedział IAR, że doszło już do kilku prób zakłócenia spotkania. Podczas wystąpień na sąsiedniej posesji zaczęto prowadzić odszczurzanie. Głośne maszyny skutecznie zagłuszały przebieg obrad.

Przed rozpoczęciem zjazdu z Kuby wydalono kilku zagranicznych obserwatorów, którzy zamierzali wziąć w nim udział. Sam Fidel Castro potępił to spotkanie. Zarzucił opozycji, że zorganizowała je za amerykańskie pieniądze. Castro wygłosił w telewizji publicznej oświadczenie, w którym oskarżył Stany Zjednoczone o destabilizację sytuacji na Kubie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz