Notowania

gaz łupkowy w polsce
21.11.2011 14:10

Podatek od kopalin rozrusza gospodarkę?

Resort finansów planuje opodatkowanie nie tylko gazu łupkowego, ale także wydobycia gazu ziemnego i ropy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

*_ - Resort finansów planuje opodatkowanie nie tylko gazu łupkowego, ale także wydobycia gazu ziemnego i ropy _- poinformowała rzeczniczka prasowa resortu finansów Magdalena Brzoza. *

_ - Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad przygotowaniem założeń do ustawy o opodatkowaniu wydobycia rud metali. Założeniem jest, że będzie to podatek stały. Odrębną ustawą uregulowane będzie opodatkowanie wydobycia węglowodorów _ - poinformowała Brzoza.

Zaznaczyła, że chodzi np. o gaz łupkowy, ale także o gaz ziemny i ropę. _ - Opodatkowanie to wprowadzone zostanie wraz z rozpoczęciem przemysłowego wydobycia gazu łupkowego _ - dodała.

Kurs PGNiG spadał w poniedziałek po godz. 12 nawet o ponad 7 proc., natomiast przed godz. 14 - niecałe 5 proc.

Donald Tusk poinformował w swoim expose, że rząd planuje opodatkowanie wydobycia miedzi, srebra i gazu łupkowego. Zdaniem premiera opodatkowanie kopalin ma być _ stałym strumieniem zasilającym polską gospodarkę _.

Czytaj więcej o podatku od kopalin
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t181083.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ruch;palikota;pyta;czy;bielecki;wiedzial;o;oplatach;eksploatacyjnych,228,0,970468.html) Palikot ostro atakuje doradcę premiera Szef trzeciej siły w Sejmie pyta premiera czy jego bliski doradca miał wcześniej informacje o podwyższeniu podatku od kopalin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74853.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/prezes;kghm;nie;protestuje;przeciwko;nowemu;podatkowi,40,0,970024.html) Firma zapłaci nowy podatek. Prezes to chwali Według prezesa KGHM pomysł rządu na uporządkowanie przychodów z podatku od wydobywania miedzi i srebra jest dobry, ale ważne są szczegóły.
Tagi: gaz łupkowy w polsce, kghm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz