Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatek w górę. Od dziś więcej zapłacimy za...

0
Podziel się:

Wchodzą w życie przepisy precyzujące, stawki podatku VAT za napoje serwowane w restauracjach i barach. Co podrożeje?

Podatek w górę. Od dziś więcej zapłacimy za...
(monkeybusinessimages<br>/iStockphoto)
bEDAAAbV

Za kawę i herbatę z mlekiem zapłacimy więcej. Wchodzą w życie przepisy precyzujące, że te napoje sprzedawane z dodatkiem mleka nie stają się napojami mlecznymi, na które obowiązuje niższa, 8-procentowa stawka podatku VAT.

Rzeczniczka ministerstwa finansów Wiesława Dróżdż powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że od kawy czy herbaty z mlekiem powinien być odprowadzany 23-procentowy VAT.

_ - Zauważyliśmy, że coraz więcej przedsiębiorców zaczęło interpretować kawę z mlekiem jako produkt mleczny i odprowadzać 8 proc. podatku VAT. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na doprecyzowanie przepisów - _tłumaczy.

bEDAAAbX

Rzeczniczka podkreśla, że stanowisko resortu w tej sprawie od początku było jasne. Jednak doradca podatkowy z firmy Accreo, Aleksandra Plichta wskazuje, że przedsiębiorcy dostawali sprzeczne informacje._ - Jest możliwość wystąpienia z zapytaniem, jaka stawkę podatku dla danego produktu należy stosować. W odpowiedzi słyszeliśmy, że w przypadku napojów z dodatkiem mleka, ma to być 23 proc. _

Dla przedsiębiorców, którzy stosowali niższą stawkę VAT zmiana oznacza konieczność przeprogramowania kas fiskalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Tuskometr Money.pl. Premier nie zamierza wywiązać się z tej obietnicy? Z ust szefa rządu padły słowa budzące grozę. W przyszłym roku nie ma co liczyć na...
Ostatnia szansa na zwrot VAT-u za materiały budowlane Podatnicy którzy do końca roku udokumentują wydatki na zakup materiałów budowlanych i złożą wniosek, będą mogli przez lata korzystać z prawa do zwrotu części podatku.
bEDAAAcy
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)