Notowania

podatki
07.11.2018 21:51

Ułatwienia w rozliczaniu PIT. Fiskus zrobi to za podatnika

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. To KAS będzie wypełniać roczne zeznanie podatkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Wojciech Strozyk/REPORTER)
Prosty PIT ma ułatwić życie Polakom.

Koniec z walką z rozliczaniem PIT-ów. Podpis prezydenta sprawił, że w myśl nowelizacji ustawy deklarację za podatnika wypełni Krajowa Administracja Skarbowa – podaje Polska Agencja Prasowa.

Mało tego, KAS będzie to robić niemal z automatu, co oznacza, że nie będzie trzeba składać specjalnych wniosków w tej sprawie.

Z wypełnionym przez fiskusa PIT-em można się zapoznać na Portalu Podatkowym. Podatnicy mają na to czas od 15 lutego. Wystarczy zweryfikować i zaakceptować.

Prosty PIT. Ministerstwo finansów pracuje nad nowym rozwiązaniem:

Jak przypomina PAP, w przypadku PIT-37 i PIT-38 będzie jeszcze łatwiej. Można nic nie robić, a po upływie terminu składani deklaracja zostanie automatycznie zaakceptowana.

Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, pit, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-11-2018

mkNa siłę chcą mnie " uszczęśliwiać". Do tej pory rozliczałam się sama i nie zamierzam tego zmieniać. To ja decyduję o sobie i jak na razie jeszcze nie … Czytaj całość

07-11-2018

Bardziejpolska Agencja PrasowaNie walka z rozliczaniem PIT-ów tylko korzystanie przez podatników z nielicznych pozostałych ulg i preferencji wynikających z ustaw podatkowych. … Czytaj całość

08-11-2018

babciato moje pieniadze i ja decyduje kto je rozlocza a nie tak jak piszecie z automatu jest to ograniczanie praw obywatelskich.

Rozwiń komentarze (12)