Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Podwyżka akcyzy na paliwo. Petru: bardzo uderzy w kieszenie Polaków

81
Podziel się:

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożony przez grupę posłów PiS zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich.

Podwyżka akcyzy na paliwo. Petru: bardzo uderzy w kieszenie Polaków
(Reporters / GYS/REPORTER)

Projekt ustawy PiS, który podwyższa akcyzę na paliwo o 25 groszy na litrze bardzo mocno uderzy w kieszenie Polaków - ocenia lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Każdy z nas zapłaci więcej za transport, za towary i usługi - dodał.

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożony przez grupę posłów PiS zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Podczas briefingu w sobotę w Gdyni lider Nowoczesnej Ryszard Petru ocenił, że "to będą prawdopodobnie najdroższe wakacje w Polsce". - Boczną ścieżką wchodzi do Sejmu projekt ustawy, który podwyższa akcyzę na paliwo o 25 groszy na litrze, tzn., że każdy z nas, ten kto jeździ samochodem i kto nie jeździ, zapłaci wyższe ceny bo to przerzuci się również na ceny towarów i usług, które wymagają transportu - argumentował.

- Z tej akcyzy ma być 5 mld zł - niby na Fundusz Drogowy - ale historia w Polsce jest niestety taka, że wszystkie podwyżki akcyzy w końcu nie były przeznaczone na drogi, a na bieżące wydatki, po prostu brakowało pieniędzy i łatano dziury podwyższając akcyzę na paliwo czy na alkohol - mówił Petru.

Zobacz także: Zobacz także: Paliwa tanieją na wakacje. Zobacz dokąd i za ile dojedziesz!

Ocenił, że "wbrew temu co mówi rząd - nie ma pieniędzy na wszystkie obietnice PiS-u" . - Ta podwyżka świadczy o tym, jak dużym kłamstwem było mówienie, że na wszystko nas stać - nie stać i to niestety jest bardzo mocne uderzenie w kieszenie Polaków - mówił Petru w Gdyni.

- To jest rząd, który okłamywał mówiąc o tym, że nie będzie podwyższał podatków, podwyższa - tylko w sposób nie wprost ale w sposób zawoalowany, co jest jeszcze gorsze - podkreślił.

Przypomniał, że "miał też VAT spaść z 23 do 22 proc. - nie spadł". - Dobrze by było, żeby ci, którzy głosowali na PiS zorientowali się, że oni po prostu kłamią - dodał.

Przebywający w sobotę w Trójmieście Ryszard Petru, m.in. uczestniczył w otwarciu biura poselskiego Ewy Lieder w Gdyni, spotkał się z działaczami partii i z mieszkańcami oraz uczestniczył w spływie kajakowym po Motławie w Gdańsku.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(81)
Waldek1234987
7 lat temu
Skoro Petru mówi, że bardzo mocno uderzy to znaczy, że nie uderzy wcale? Tak by to na logikę trzeba było brać.
najgorszy sor...
7 lat temu
Mohery przełkną każdą podwyżkę, byle Polska była moherowa.
laik
7 lat temu
[cytat] PiS, który podwyższa akcyzę na paliwo Kto wytłumaczy Petru co to jest akcyza? Może autorka tekstu Katarzyna Kalus wie co to takiego akcyza?
db goral
7 lat temu
Statystyczny polak odda w ten sposób 250pln dodatkowego podatku rocznie. Dużo, nie dużo zalezy dla kogo. Jesli dla pisu to niewiele to po co mu te grosze. Cos czuje ze z budżetem jest słabo.
hORnET
7 lat temu
Obietnicami i jałmużną kupuje się ślepy tłum. Najciekawsze, że ten lepszy sort też za to płaci. :). pis swojej kasy przecież nie ma ale ma baranki które pójdą za prezesem w ogień. To nie koniec pomysłów na ukryte dojenie. Będą inne wspaniałe pomysły.
...
Następna strona