Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla pielęgniarek. Eksperci wątpią w ich realizację

- Te obietnice nieco przypominają słynną ustawę 203, która była ustawą, a o ile wiem do tej pory nie została zrealizowana - przekonuje dr Konrad Pszczołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL KOSC/REPORTER)

Pielęgniarkom obiecano trudne do zrealizowania podwyżki - uważa doktor Konrad Pszczołowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W rozmowach między strajkującymi siostrami ze Szpitala w Wyszkowie a dyrekcją placówki brał udział minister zdrowia profesor Marian Zembala, który obiecał wyższe wynagrodzenia pielęgniarkom i położnym.

Jak powiedział, o wysokości podwyżek, ze środków wygospodarowanych w Narodowym Funduszu Zdrowia, zdecydują liderzy środowiska pielęgniarskiego oraz dyrektorzy placówek, uwzględniając fachowość, doświadczenie i umiejętności osoby zatrudnionej.

Doktor Konrad Pszczołowski twierdzi, że te deklaracje wyglądają na przedwyborcze obietnice. Według niego, w ciągu kilku miesięcy nie da się rozwiązać problemów tej grupy zawodowej, na przykład ze względu na to, że w Polsce mamy niewiele pielęgniarek. Wiele z nich wyjechało za granicę albo planuje to zrobić, a nowych adeptek brakuje.

- Te obietnice nieco przypominają słynną ustawę 203, która była ustawą, a o ile wiem do tej pory nie została zrealizowana - dodaje ekspert.

Tak zwana ustawa 203 została uchwalona w grudniu 2000 roku. Dyrektorzy szpitali twierdzili, że nie mają pieniędzy na zrealizowanie zapisów ustawy. Pielęgniarki miały bardzo duże problemy z uzyskaniem podwyżek.

Czytaj więcej w Money.pl
Solidarność już chce dymisji nowego ministra Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wystosował w czwartek w tej sprawie list do premier Ewy Kopacz.
Pielęgniarki porozumiały się z dyrekcją Uczestniczący w rozmowach minister zdrowia Marian Zembala zapowiedział podwyżki dla pielęgniarek i położnych w całym kraju.
Tagi: podwyżki dla pielęgniarek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz