Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podwyżki płac
04.10.2012 15:39

Podwyżki dla mundurowych. Projekty przesłane Radzie Ministrów

MSW przesłało Radzie Ministrów projekty rozporządzeń, które umożliwią przyznanie strażakom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i BOR po 300 zł podwyżki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

MSW przesłało Radzie Ministrów projekty rozporządzeń, które umożliwią przyznanie strażakom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i BOR po 300 zł podwyżki. To efekt wcześniejszych - lipcowych - podwyżek dla policjantów i żołnierzy.

Jak poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, wydanie takich rozporządzeń jest konieczne, by podwyżki mogły być wypłacane. - _ Łącznie 300 zł brutto podwyżki otrzyma około 46,5 tys. funkcjonariuszy służb podległych MSW _ - dodała. W połowie września resort informował, że planuje wypłatę podwyżek od października. Wyższe wynagrodzenia mają też dostać funkcjonariusze Służby Więziennej.

Podwyżki dla funkcjonariuszy SG, PSP, Służby Więziennej i BOR mają związek z podwyżkami, jakie od pierwszego lipca br. otrzymali policjanci i żołnierze. Te ostatnie zapowiedział podczas expose premier Donald Tusk, co spowodowało protesty związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Domagali się oni podwyżek dla wszystkich służb podległych MSW oraz dla funkcjonariuszy Służby Więziennej.

W grudniu zeszłego roku oflagowane zostały jednostki i posterunki poszczególnych formacji. Miesiąc później w wielu miejscach kraju w samo południe na kilka minut włączono syreny i sygnalizację świetlną w pojazdach służbowych. Funkcjonariusze SG przeprowadzili także strajk włoski na lotnisku Chopina w Warszawie oraz na przejściach granicznych z Ukrainą w Dorohusku i Medyce. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, miastach - organizatorach Euro 2012 - odbyły się pikiety.

Po tych protestach, w połowie lutego, MSW poinformowało, że podwyżki dla pograniczników, strażaków, więzienników i funkcjonariuszy BOR zostaną wypłacone od 1 października 2012 r., jeśli do 30 września w rezerwie celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych pozostanie co najmniej 76 mln zł. Taką poprawkę do budżetu państwa następnie wprowadził Sejm.

Jak informowało już wcześniej MSW, poszczególne formacje mają dostać na podwyżki odpowiednio: Straż Graniczna - 16 mln 438 tys. zł, PSP - 30 mln 226 tys. zł, BOR - 2 mln 256 tys. zł oraz Służba Więzienna - 27 mln 240 tys. zł.

_ - Po tej podwyżce przeciętne uposażenie funkcjonariuszy służb mundurowych (wraz z nagrodą roczną) wzrośnie i będzie wynosiło średnio: w Straży Granicznej - 4 402 zł (brutto), w Państwowej Straży Pożarnej - 4 280 zł, w Biurze Ochrony Rządu - 4 539 zł _ - poinformowała Woźniak.

Czytaj więcej w Money.pl
Grube miliony za nadgodziny w czasie Euro Minister spraw wewnętrznych wystąpił do ministra finansów z wnioskiem, o uruchomienie rezerwy celowej na wypłatę pieniędzy za dodatkową pracę funkcjonariuszy.
Reforma mundurówek. Koniec dyskusji Podczas konsultacji zgłoszono ponad 260 uwag. Większość z nich związki zawodowe.
"To osłabia bezpieczeństwo nas wszystkich" _ - To bulwersująca sprawa - _mówi Jarosław Zieliński.
Tagi: podwyżki płac, podwyżki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz