Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
13.03.2018 20:58

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku to chwyt PR-owy. Ekspert: dla większości podatników nic się nie zmienia

- Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy - powiedział ekspert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Małecki/Agencja Gazeta)

Bardzo mało ludzi odczuje podwyższoną kwotę wolną od podatku. Kwota wolna to 8 tys. zł, ale dotyczy podatników, którzy bardzo mało zarabiają rocznie 6,6 tys. zł - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Marczak, doradca podatkowy, partner w KPMG.

- Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy - powiedział ekspert. - Ulg podatkowych jest coraz mniej. Najbardziej popularna to ta na dzieci - dodał.

Tagi: podatki, kwota wolna od podatku, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2018

JarekNajważniejsze, że państwo przy korycie zachowali 30 tysięcy kwoty wolnej. Bo w końcu jak taki biedak, polityk ma wyżyć za marne 19 tysięcy … Czytaj całość

14-03-2018

ggwNo tak ale "świnie przy korycie" mają kwotę wolną od podatku 31 tys zł .To ci biedni jak Gowin, Bielan i inni którzy za 17 tys zł miesiecznie … Czytaj całość

13-03-2018

JkBezrobotni i ptaszki pracujące raz na jakiś czas! Wolna kwota to kłamstwo i tyle! Dla najmniej zarabiających i emerytów NIC się nie zmieniło!

Rozwiń komentarze (13)