Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku to chwyt PR-owy. Ekspert: dla większości podatników nic się nie zmienia

13
Podziel się:

- Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy - powiedział ekspert.

Podwyższenie kwoty wolnej od podatku to chwyt PR-owy. Ekspert: dla większości podatników nic się nie zmienia
(Paweł Małecki/Agencja Gazeta)
bETtRBRx

Bardzo mało ludzi odczuje podwyższoną kwotę wolną od podatku. Kwota wolna to 8 tys. zł, ale dotyczy podatników, którzy bardzo mało zarabiają rocznie 6,6 tys. zł - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Marczak, doradca podatkowy, partner w KPMG.

- Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy - powiedział ekspert. - Ulg podatkowych jest coraz mniej. Najbardziej popularna to ta na dzieci - dodał.

bETtRBSa
podatki
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
real
4 lata temu
ktoś te "swinie " wybrał , same sie u żłobu nie znalazły. Dopóki Polak bedzie miał mentalnosc wiernopoodanczą w stosunku do jakis polityków, kleru i innych , którzy uzurpują sobie władze i prawo do decydowania o jego zyciu to tak bedzie...To wszystko co sie wyprawia powinno juz dawno spowodowac bunt , a tu cisza, ewentualnie hejt...
wojkowa
4 lata temu
Czy obecnie są jakie ulgi dla młodych budujących pierwszy skromny domek? Tyle się mówi o wsparciu dla młodych. Obecna kwota wolna to kpina z średnio rozgarniętego, nie mówiąc o tych co podatki znają.
Rwwwwwaaaaa
4 lata temu
A 32% nie zmienne od 10 lat
bETtRBSb
ggw
4 lata temu
No tak ale "świnie przy korycie" mają kwotę wolną od podatku 31 tys zł .To ci biedni jak Gowin, Bielan i inni którzy za 17 tys zł miesiecznie nie mogą wyżyc!!!!!!!
m-53
4 lata temu
No cóż, czwórka dzieci i wspólne rozliczenie z żoną - i mamy 45 tys. rocznie wolne od podatku.