Notowania

Podwyższenie wieku emerytalnego. Ziobro popiera Solidarność

Zdaniem prezesa Solidarnej Polski, proponowane przez rząd zmiany to pseudoreforma.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Odwaga i determinacja związkowców powoduje, że _ premier Donald Tusk nie może cichcem, nocą, prawie pod stołem, przeforsować tych rozwiązań, które skazują de facto Polaków na pracę do śmierci _ * - stwierdził Zbigniew Ziobro. Prezes Solidarnej Polski zapowiedział poparcie w Sejmie wniosku Solidarności o przeprowadzenie referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego.*

Na zdjęciu Zbigniew Ziobro rozmawia z protestującymi przed Sejmem

Członkowie Solidarnej Polski spotkali się dziś przed siedzibą Sejmu ze związkowcami z Solidarności, którzy protestują przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej._ - Jesteśmy z wami, będziemy razem głosować z Solidarnością _ - mówił Ziobro do demonstrujących.

Zdaniem Ziobry, proponowane zmiany ws. wydłużenia wieku emerytalnego to pseudoreforma. - _ Nie możemy godzić się na to, że Donald Tusk w prymitywny sposób chce wydłużać wiek emerytalny _ - podkreślił.

Wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski powiedział, że partia protestuje przeciwko _ wielkiemu wyborczemu oszustwu _. - _ Ani słowa przed wyborami z ust Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostkowskiego na temat podwyższenia wieku emerytalnego. A po wyborach: pracować do 67 lat _ - mówił.

Jak podkreślił, Solidarność w Polsce jest obecnie tak samo potrzebna jak w 1980 roku, kiedy zaczęła się droga naszego kraju do wolności. - _ Solidarna Polska będzie z wami na dobre i na złe _ - powiedział Kurski, zwracając się do protestujących.

Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk podkreślił, że partia zawsze będzie walczyć o lepsze warunki pracy oraz lepsze wynagrodzenie. - _ Wiemy, że w Polsce ludzie nie zarabiają w sposób godny _ - mówił.

Pojutrze Sejm rozpatrzy wniosek Solidarności o przeprowadzenie referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Solidarność chce, by Polacy w referendum odpowiedzieli na pytanie, czy są za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Wniosek o referendum, poza SP, poprą najprawdopodobniej kluby PiS i SLD. Przeciw będzie PO i prawdopodobnie Ruch Palikota. Decyzji nie podjął jeszcze PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Solidarność nie odpuści. Zbuduje miasteczko Trwają koalicyjne ustalenia dotyczące zrównania i podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.
Solidarność zablokuje reformę emerytur? Ponad 700 tysięcy osób poparło pomysł referendum w sprawie utrzymania obecnego wieku emerytalnego.
Jedziesz na zakupy? Poproszą cię o podpis Przewodniczący związku Piotr Duda powiedział, że o poparciu dla akcji zbierania podpisów będzie rozmawiał także z innymi związkami.
Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, solidarność, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz