Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy nie chcą zakazu handlu. "Liczba niezadowolonych będzie rosła"

292
Podziel się

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele.

Polacy nie chcą zakazu handlu. "Liczba niezadowolonych będzie rosła"
(Piotr Kamionka/REPORTER)
bDSuMSBh

To już w ten weekend. Najbliższa niedziela będzie pierwszą, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. W sobotę, kiedy Polacy ruszą do sklepów, by zrobić duże zakupy, można spodziewać się kolejek do kas, tłumów i zapchanych parkingów pod dużymi marketami. Jak się okazuje, większości Polaków nie jest zadowolona z powodu zamknięcia sklepów.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele. Pozytywnie zamknięcie sklepów ocenia tylko 30 proc. badanych, a 12 proc. – nie ma jeszcze zdania.

- To pokazuje stosunek obywateli do zakazu handlu – mówi na łamach dziennika Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Myślę, że z upływem czasu, kiedy ludzie odczują na własnej skórze ograniczenia i uciążliwości związane z nowymi przepisami, liczba osób przeciwnych będzie rosła.

bDSuMSBj

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 r. Najpierw z handlu zostaną wyłączone dwie niedziele w miesiącu - sklepy będą czynne w pierwszą i ostatnią. Z czasem zakaz będzie coraz bardziej restrykcyjny. Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany.

Zobacz także: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę? [SONDA]

bDSuMSBp
bDSuMSBK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(292)
leksus
3 lata temu
Ostrze ustawy skierowane jest na Centra Handlowo Rozrywkowe i Galerie Handlowe ,,albowiem one "demoralizują " ludzi swoim wystrojem , klimatyzowanymi pomieszczeniami , czystymi ubikacjami , dużymi bezpłatnymi parkingami , jednocześnie oferując kompleksową opiekę nad dziećmi , rodzinne zakupy sprzętów , ubrań wyposażenia domów , mebli , bary , restauracje , kawiarnie , kina , siłownie itd.. W dodatku "demoralizują " w niedziele ,
Lucyper
3 lata temu
Będzie to co u naszych sąsiadów Węgrów. Handel w niedziele wróci wraz z następną ekipą rządzącą. Szkoda tylko, że te buraki z Wiejskiej wyrzucają nasze ciężko zarobione pieniądze w błoto
virek
3 lata temu
Zacznijmy czerpać wzorce z Niemiec najpierw wprowadzając ; - bezpłatną gęstą sieć autostrad - place i emerytury tylko 1/2 mniejsze - przynajmniej 8 % PKB na służbę zdrowia -kwotę wolna od podatków min 20 000 zł Dopiero wtedy fantazjujmy na temat dezorganizacji gospodarki i zamykania sklepów w niedzielę . DLACZEGO zawsze wprowadzamy NAJGORSZE wzorce ,a nie zaczynamy do tych dobrych jw.??
bDSuMSBL
Ela
3 lata temu
w tyg. pracuję po 12 godz czasami w sobotę a w niedzielę mogę zrobić zakupy
ola
3 lata temu
Alternatywą mają być małe polskie sklepiki, tyle że polski sklepikarz ma ceny dla bogatych...bo nie cechuje go pazerność tylko dba o swoje. W marketach nie ma tego myślenia, mam mniej więc robię zakupy gdzie taniej...Zapytajcie emerytów
...
Następna strona