Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy nie chcą zakazu handlu. "Liczba niezadowolonych będzie rosła"

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/REPORTER)

To już w ten weekend. Najbliższa niedziela będzie pierwszą, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. W sobotę, kiedy Polacy ruszą do sklepów, by zrobić duże zakupy, można spodziewać się kolejek do kas, tłumów i zapchanych parkingów pod dużymi marketami. Jak się okazuje, większości Polaków nie jest zadowolona z powodu zamknięcia sklepów.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele. Pozytywnie zamknięcie sklepów ocenia tylko 30 proc. badanych, a 12 proc. – nie ma jeszcze zdania.

- To pokazuje stosunek obywateli do zakazu handlu – mówi na łamach dziennika Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Myślę, że z upływem czasu, kiedy ludzie odczują na własnej skórze ograniczenia i uciążliwości związane z nowymi przepisami, liczba osób przeciwnych będzie rosła.

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 r. Najpierw z handlu zostaną wyłączone dwie niedziele w miesiącu - sklepy będą czynne w pierwszą i ostatnią. Z czasem zakaz będzie coraz bardziej restrykcyjny. Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany.

Zobacz także: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę? [SONDA]

Tagi: zakaz handlu, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2018

hrymmmmHura Hura hura będzie wolna niedziela niech się martwią ci co nie potrafią sobie organizować czasu hura hura. Zmartwienie dla tzw. nie ogarniętych, … Czytaj całość

09-03-2018

LucyperBędzie to co u naszych sąsiadów Węgrów. Handel w niedziele wróci wraz z następną ekipą rządzącą. Szkoda tylko, że te buraki z Wiejskiej wyrzucają … Czytaj całość

09-03-2018

pawelSAMI SOBIE PRACUJCIE W NIEDZIELĘ JA MAM RODZINĘ I CHOĆ W TEN DZIEŃ CHCĘ BYĆ Z NIMI

Rozwiń komentarze (292)