Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Polacy nie chcą zakazu handlu. "Liczba niezadowolonych będzie rosła"

292
Podziel się:

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele.

Polacy nie chcą zakazu handlu. "Liczba niezadowolonych będzie rosła"
(Piotr Kamionka/REPORTER)

To już w ten weekend. Najbliższa niedziela będzie pierwszą, podczas której będzie obowiązywał zakaz handlu. W sobotę, kiedy Polacy ruszą do sklepów, by zrobić duże zakupy, można spodziewać się kolejek do kas, tłumów i zapchanych parkingów pod dużymi marketami. Jak się okazuje, większości Polaków nie jest zadowolona z powodu zamknięcia sklepów.

Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu” wynika, ze aż 58 proc. ankietowanych chciałaby móc robić zakupy w niedziele. Pozytywnie zamknięcie sklepów ocenia tylko 30 proc. badanych, a 12 proc. – nie ma jeszcze zdania.

- To pokazuje stosunek obywateli do zakazu handlu – mówi na łamach dziennika Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju. Myślę, że z upływem czasu, kiedy ludzie odczują na własnej skórze ograniczenia i uciążliwości związane z nowymi przepisami, liczba osób przeciwnych będzie rosła.

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 r. Najpierw z handlu zostaną wyłączone dwie niedziele w miesiącu - sklepy będą czynne w pierwszą i ostatnią. Z czasem zakaz będzie coraz bardziej restrykcyjny. Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany.

Zobacz także: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę? [SONDA]

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(292)
Emeryt
5 lata temu
Należy zrobić sondaż ile pracowników hipermarketów chce wolnych niedziel a ile chce pracować . Taki sondaż pokazał by ile osób korzysta z tych wolnych niedziel i czy to ma sens . Wiem ze dużo studentek pracuje w soboty i niedziele . Zatrudniając studentki sklepy mogą dać wolne stałym pracownikom. Tu wcale nie chodzi o wolne dla pracowników. Polacy są cywilizowanym narodem i wiedzą kto chce na tym zyskać . Po co ta ściema?
Andrzej
6 lat temu
to nich ta "niezadowolona" band SNOBÓW tylko w jedną niedziele siądzie w markecie na kasie to szybko zmienią zdanie. Zabrali SNOBOM rozrywkę (Rodzinne spacery po Galeriach) może ci ludzie co tam pracują też by chcieli taką rozrywkę. ZAMYKAĆ sklepy we wszystkie NIEDZIELE ja 6 lat mieszkałem w Holandi i sklepy były zamknięte w niedziele i żyje.
sami
6 lat temu
to jest chore, politycy robią co chcą, a powinni reprezentować wolę społeczeństwa ,które ich wybrało na wyborach. Docenimy rządzących na wyborach, bądźcie spokojni przyjdzie na was czas.
Mądre inaczej
6 lat temu
AlE za to pracować będzie cała armia kontrolerów .
Barbara
6 lat temu
niech wrogie nam sily przestana dyktowac co Polacy chca...................................Amen!
...
Następna strona