Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Polacy wydadzą na imprezy ponad pół miliarda

0
Podziel się:

W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się rekordowej liczby różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych - kulturalnych i sportowych.

Polacy wydadzą na imprezy ponad pół miliarda
(Dariusz Lachowski/EastNews)

W ubiegłym roku Polacy najchętniej wybierali się na festiwale, koncerty muzyczne i zawody sportowe. Jaki będzie rok 2015? W nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się rekordowej liczby różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych - kulturalnych i sportowych. Według szacunków agencji eBilet.pl, wartość tego rynku w nadchodzącym roku może przekraczać 500 mln złotych.

- Polski rynek jest bardzo atrakcyjny zarówno dla rodzimych, jak i zagranicznych organizatorów. Polacy chętnie wybierają się na imprezy masowe - festiwale, koncerty czy zawody sportowe. Koncerty topowych gwiazd jak Justin Timberlake stają się coraz częstsze, bo Polska to atrakcyjny kierunek dla gwiazd. Obserwujemy stały wzrost sprzedaży biletów w Polsce w każdej kategorii - podsumowuje Marcin Matuszewski, prezes eBilet.pl.

- Lista gwiazd, które w Polsce nie gościły, jest coraz krótsza i w nadchodzącym czasie możemy się spodziewać powrotów artystów, którzy już u nas koncertowali - dodaje Matuszewski.

Dowodem jest letni koncert Lennego Kravitza i Thirty Second To Mars w Trójmieście czy Linkin Park w Rybniku. eBilet.pl pracuje z ponad tysiącem organizatorów imprez w całym kraju.

Według danych wewnętrznych firmy, w ubiegłym roku w naszym kraju największym zainteresowaniem cieszyły się bilety na koncerty. Stanowiły one blisko połowę wszystkich sprzedanych w 2014 wejściówek. Prawie co piąty zakupiony bilet był na imprezę rodzinną.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wydarzenia sportowe. Średnia wartość koszyka w 2014 roku wyniosła blisko 250 zł. Według danych eBilet.pl najczęściej kupowane były wejściówki na imprezy organizowane w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

2015 rok na sportowo i muzycznie

2015 będzie przede wszystkim rokiem sportu. Pierwszą dużą imprezą będą Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A, które w kwietniu rozegrane zostaną w Krakowie.

Miesiąc później odbędzie się Finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym w Warszawie, a latem w Polsce zostanie rozegrany turniej finałowy siatkarskiej Ligi Światowej. W sierpniu i wrześniu w Polsce pojawią się najlepsi żużlowcy w ramach zawodów Speedway European Championships.

To tylko wybrane imprezy, jakie odbędą się w kraju nad Wisłą w ciągu kilku miesięcy.

Jak mówi Marcin Matuszewski: w Polsce mamy bardzo dobre zaplecze w postaci nowoczesnych hal i stadionów, dlatego coraz więcej jest u nas imprez sportowych. Co warte podkreślenia, wydarzenia organizowane w naszym kraju mają rangę międzynarodową. Dlatego na trybunach zobaczymy nie tylko kibiców z Polski, ale także z całego świata.

"W tym roku jednym z ważniejszych wydarzeń dla polskich kibiców MMA, będzie bez wątpienia gala KSW: Road To Wembley, która odbędzie się w Londynie. Od wielu lat jesteśmy Partnerem KSW w Polsce. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym wyjątkowym dla polskiego sportu wydarzeniu, jakim jest gala w tej znanej arenie - komentuje Marcin Matuszewski.

W kolejnych latach w naszym kraju odbędą się znaczące turnieje rangi mistrzowskiej. W przyszłym roku Polska zorganizuje jedną z największych imprez sportowych na Starym Kontynencie, którą są Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. W 2017 roku, w naszym kraju odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Obok imprez sportowych w 2015 możemy spodziewać się wyjątkowej liczby wydarzeń muzycznych. W ciągu najbliższych miesięcy w Polsce będzie można uczestniczyć w ok. 30 różnych festiwalach muzycznych i kilkudziesięciu koncertach.

- W tym roku nie możemy spodziewać się w Polsce najbardziej rozpoznawalnych artystów - prognozuje Marcin Matuszewski. Trend nie dotyczy tylko naszego kraju, a jest związany z planami koncertowymi artystów w 2015 roku. Organizatorzy jednak zrekompensują ten brak dużą ilością artystów, którzy cieszą się w Polsce sporą popularnością i mają u nas wielu fanów - podsumowuje Matuszewski.

Wciąż dużym zainteresowanie cieszą się imprezy rodzinne, które Polacy chętnie odwiedzali w ubiegłym roku, takie jak Disney on Ice Magiczny Świat Lodu. W nadchodzących miesiącach zainteresowanie tymi imprezami będzie na większym poziomie niż w latach ubiegłych. W szczególności, że w 2015 roku możemy spodziewać się popularnych wydarzeń, jak znany show Cirque de Soleil.

Czytaj więcej w Money.pl Inflacja CPI (zmiana rok do roku)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)