Notowania

prąd
22.02.2010 14:17

Polacy nie chcą mniej płacić za prąd

Dostawcę energii na tańszego zmieniło zaledwie tysiąc gospodarstw domowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rpsycho/iStockphoto)

*Polacy wciąż bardzo rzadko zmieniają dostawcę energii, za to firmy podejmują taką decyzję coraz częściej. *

Choć możliwość wyboru tańszej firmy, od której kupujemy prąd mamy od 1 lipca 2007 roku, jak dotąd zaledwie ponad tysiąc gospodarstw zdecydowało się na taki krok.
_ _

_ - Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w firmach, które szukając oszczędności wybierają najtańsze oferty _ - mówi rzeczniczka Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska.

POSŁUCHAJ RZECZNICZKI URE:


Rzeczniczka URE ma nadzieję, że do wyboru najkorzystniejszych ofert firm energetycznych zachęci Polaków nowelizacja ustawy o prawie energetycznym, która wejdzie w życie w połowie marca.

Wprawdzie zasady zmiany dostawcy prądu się nie zmienią, jednak dla części osób istotna może być większa przejrzystość prawa, gdy rozproszone dotąd przepisy znajdą się w jednej ustawie

POSŁUCHAJ RZECZNICZKI URE:


Zdaniem Agnieszki Głośniewskiej nadal niewiele osób wie o możliwości zmiany dostawcy prądu, więc same firmy energetyczne powinny zabiegać o nowych klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ Szef PGE o eko-energii: Ceny mogą wzrosnąć kilka razy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szef;pge;o;eko-energii;ceny;moga;wzrosnac;kilka;razy,103,0,581991.html )
    * [ Mamy za dużo prądu z wiatraków ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mamy;za;duzo;pradu;z;wiatrakow,179,0,577971.html )
    * [ URE wydał zgody na podwyżki cen prądu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ure;wydal;zgody;na;podwyzki;cen;pradu,104,0,576616.html )
Tagi: prąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz