Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
31.05.2011 07:22

Polacy nie palą się do pracy w Niemieczech

Niespełna 10 tysięcy osób wysłały w maju największe firmy pośrednictwa do pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lawcain/Dreamstime)

Niespełna 10 tysięcy osób wysłało w maju największe firmy pośrednictwa do pracy w Niemczech - wynika z danych zebranych przez _ Dziennik Gazetę Prawną _. Nawet drugie tyle Polaków mogło wyjechać za chlebem na własną rękę.

To mniej, niż szacowali polscy i niemieccy analitycy. Ale wiele wskazuje na to, że prawdziwy boom wyjazdów za Odrę dopiero przed nami: kończy się rok akademicki i ruszają prace sezonowe.

W ostatnich tygodniach niemiecka gospodarka pędzi, rozwijając się w tempie blisko 5 procent, a tamtejsze firmy coraz bardziej odczuwają brak rąk do pracy. Bezrobocie za Odrą spadło do około 6 procent.

Niemieckim władzom zależy na zwiększeniu liczbę emigrantów: gotowa jest już ustawa, która ma pomóc zrównać szanse pracowników z nowych krajów członkowskich na rynku pracy. Niemieckie firmy mają ułatwiać emigrantom łączenie pracy i podnoszenie kwalifikacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t103587.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/do;pracy;w;niemczech;wyjechalo;50;tys;polakow,61,0,841533.html) Do pracy w Niemczech wyjechało 50 tys. Polaków Takie dane o naszej emigracji zarobkowej podała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Według niej masowego exodusu nie będzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t139373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/emigranci;narzekaja;ale;nie;wroca;bo;w;polsce;jeszcze;gorzej,201,0,828873.html) Emigranci narzekają, ale nie wrócą. Bo w Polsce jeszcze gorzej Prawie połowa polskich emigrantów pracujących za granicą narzeka na drożyznę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t103587.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/niemiecki;rynek;pracy;jest;juz;otwarty,14,0,821262.html) Niemiecki rynek pracy jest już otwarty Pracodawcy obawiają się, że wyjedzie tam wielu młodych, wykształconych, zdolnych ludzi.
Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz