Notowania

Przejdź na
polak
13.10.2010 07:42

Polak osiem razy biedniejszy od Brytyjczyka

Nadrabiamy jednak zaległości. W 10 lat potroiliśmy swoje majątki - średnia to 28,6 tys. dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paha_l/Dreamstime)

W ciągu dziesięciu lat przeciętny dorosły Polak potroił swój majątek - wynika z zestawienia Credit Suisse. Średnia wartość majątku Polaka to 28,6 tysięcy dolarów. Jest to dziewięć razy mniej niż majątek Francuza i osiem niż Brytyjczyka.

Ranking banku wskazuje, że najbogatsi na świecie są Szwajcarzy - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Polska systematycznie nadrabia zaległości wobec krajów zachodniej Europy.O ile majątek przeciętnego Brytyjczyka od 2000 roku zwiększył się w przeliczeniu na dolary o 1,4 raz, o tyle Polaka ponad trzykrotnie.

Polska, poza Czechami, stała się też tym krajem Europy Środkowej, w którym majątek przypadający na przeciętnego mieszkańca jest najwyższy. Tak ogromny skok można tłumaczyć przede wszystkimi dwoma czynnikami: wzrostem cen nieruchomości i umocnieniem waluty narodowej. Oba są w znacznym stopniu wynikiem przystąpienia kraju do Unii Europejskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t17857.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polska;wsrod;biednych;w;ue;w;czolowce,44,0,449580.html) Polska wśród biednych w UE. W czołówce PKB na głowę mieszkańca w województwie lubelskim jest dziewięć razy niższy niż w centralnym Londynie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t17857.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;czwarte;polskie;dziecko;zyje;w;biedzie,252,0,323836.html) Co czwarte polskie dziecko żyje w biedzie 26 procent polskich dzieci żyje w biedzie - wynika z raportu Komisji Europejskiej.
Tagi: polak, majątek, polska, bogactwo, brytyjczyk, francuz, ranking, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz