Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Szafrańska
|

Policja wydaje rekordową liczbę pozwoleń na broń

74
Podziel się:

Niemal 200 tys. osób ma ją w Polsce legalnie do celów niezwiązanych z obowiązkami zawodowymi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Policja wydaje rekordową liczbę pozwoleń na broń
(LUKASZ SOLSKI/East News)

Niemal 200 tys. osób ma w Polsce broń legalnie do celów niezwiązanych z obowiązkami zawodowymi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Posiadacze zezwoleń legalnie kupili w Polsce w ubiegłym roku ponad 106 tys. sztuk broni. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że najczęściej osoby zainteresowane starają się o pozwolenie na broń myśliwską. W tej kategorii statystki co roku są podobne, a w 2016 r. liczba wydanych pozwoleń nawet spadła - do 5 tys. z 5,1 tys. w poprzednim.

Niewielka liczba pozwoleń na broń do ochrony osobistej wynika z tego, że kryteria policyjne, które należy spełnić, aby je otrzymać, są bardzo wyśrubowane - pisze dziennik.

Polska należy do państw, w których liczba osób z pozwoleniem na broń jest niska. Ze statystyki przedstawionej przez portal GunPolicy.org wynika, że w Polsce jest zaledwie 1,49 sztuk broni na 1 tys. mieszkańców, dla porównania w Czechach i na Słowacji ta liczba wynosi 8,3.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(74)
Wojtuś
7 lat temu
...ponieważ niewolnik nie powinien i najlepiej żeby nie miał czym się bronić. Prosta logika. Państwa w których wolność obywateli jest na wysokim poziomie, dostęp do broni jest łatwiejszy.
obywatel PL
7 lat temu
aby statystki były w pełni transparentne proszę podać ile % wśród osób z bronią to POLITYCY
Valdemort
7 lat temu
no bo kiedy przyjdą podpalić dom, ten w którym mieszkasz....ale może nie będzie tak źle, za 2 lata wybory
jaa
7 lat temu
[QUOTE] legalnie kupili w Polsce w ubiegłym roku ponad 106 tys. sztuk broni. [/QUOTE] nie wiem skad te informacje, policja wydala zazwolenie na zakup takiej ilosci a faktycznie zostalo zakupinych 35903 w zeszlym roku...
~~
7 lat temu
Tragedia Wiem ze wojna Polsko -Polska trwa ale zeby od razu kupowac pistolet lub ubiegac sie o pozwolenie Czy bedzie tak jak w Ameryce? Ktos na kogos krzywo spojrzy pistolet pod reka >>> strzelam A bylo by tak znajac Polska szlachte
...
Następna strona