Notowania

cbś
13-06-2018 (09:46)

Policja rozbiła gang handlarzy lewym paliwem

Na 13 milionów złotych strat naraziła Skarb Państwa grupa przestępcza rozbita przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymanych zostało pięć osób. Jeden z podejrzanych próbował ukryć się przed policją, chowając się w piwnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)

Sprawę prowadziło CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej.

Według funkcjonariuszy grupa dostarczała na stacje benzynowe paliwo niewiadomego pochodzenia. Śledczy ustalili, że udokumentowana droga paliwa do końcowego odbiorcy na stacji benzynowej, była dłuższa od rzeczywistej. Firmy, które pośredniczyły w procederze poprzez wystawianie fałszywych dokumentów, w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej, a paliwo pochodziło z innych źródeł niż udokumentowane - podaje CBŚP.

W trakcie próby zatrzymania, podejrzany o organizowanie całego procederu, chcąc uniknąć zatrzymania, ukrył się w piwnicy. Jego partnerka przekonywała funkcjonariuszy, że nie ma go w domu i nie wie, gdzie można go znaleźć.

Zobacz też: PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

Mimo to policjanci dokładnie sprawdzili dom i znaleźli mężczyznę.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy a także przeciwko wiarygodności dokumentów oraz z kodeksu karno-skarbowego. Jeden z mężczyzn usłyszał też zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Grupa miała narazić Skarb Państwa na straty rzędu 13 mln zł z tytuły niezapłaconej akcyzy, VAT-u i opłaty paliwowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cbś, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

coraz weselej na tej plantacjiNabór do klasy milionerów chwilowo zakończony.

13-06-2018

przedsiębiorcaCiekawe kto kiedyś policzy na jakie straty narażają państwo Polskie urzędnicy? Np. um Zielona Góra. I czy za to odpowiedzą. Nie policzy, bo … Czytaj całość

13-06-2018

Chris13 milonów to pestka, nich łapią za miliardy!!

Rozwiń komentarze (4)

Wybrane dla Ciebie