Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 17:07

Policja w Polsce jest w stanie gotowości

Cztery i pół tysiąca policjantów prewencji w całej Polsce jest w pełnej gotowości. Środki bezpieczeństwa w kraju zwiększono po wczorajszych zamachach w Londynie. Prócz policjantów prewencji w Komendzie Głównej dyżuruje 35 specjalistów od antyterroryzmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cztery i pół tysiąca policjantów prewencji w całej Polsce jest w pełnej gotowości. Środki bezpieczeństwa w kraju zwiększono po wczorajszych zamachach w Londynie.

Prócz policjantów prewencji w Komendzie Głównej dyżuruje 35 specjalistów od antyterroryzmu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili mogą użyć śmigłowców. W gotowości są też pododziały antyterrorystyczne w każdym województwie oraz pirotechnicy.

Komendant główny policji Leszek Szreder zapewnił, że polscy funkcjonariusze stale współpracują ze swoimi europejskimi kolegami, z Europolem i Interpolem.

Od wczoraj zarówno umundurowani policjanci, jak i funkcjonariusze po cywilnemu obserwują lotniska, dworce oraz miejsca, gdzie gromadzi się wiele osób np. centra handlowe. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i informowanie o wszelkich podejrzanych sytuacjach.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz