Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Politycy obawiają się triumfu SYRIZY w Grecji

0
Podziel się:

Polscy politycy z niepokojem czekają na wyniki wyborów w Grecji. Sondaże wskazują, że największe szanse na zwycięstwo ma skrajnie lewicowa SYRIZA. Ugrupowanie przekonuje, że skłoni Unię Europejską do umorzenia Grecji części długów.

Politycy obawiają się triumfu SYRIZY w Grecji

Były europoseł Marek Siwiec z Twojego Ruchu uważa, że lider SYRIZY Aleksis Tsipras nie będzie w stanie spełnić wyborczych obietnic. _ A wszystko grozi wyjściem zadłużonej Grecji z Unii Europejskiej. Jeśli do tego dojdzie to będzie zupełnie nowy rozdział w historii tej organizacji _- powiedział Marek Siwiec.

Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska mówi, że trudno wyobrazić sobie inną drogę dla Grecji niż trudne reformy._ Albo on kłamał w kampanii i będzie realizował reformy obecnego rządu, albo doprowadzi kraj do zagłady _ - powiedziała posłanka PO.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski przekonuje, że wyjście Grecji z Unii Europejskiej jest nierealne. Jego zdaniem, rządząca SYRIZA złagodzi swoją antyunijną retorykę_ . Pomimo wielu zapowiedzi greckiej opozycji, która ma dzisiaj szansę wygrać wybory, widać jasno, że tam pewnie zwycięży rozsądek, nie ma dziś miejsca na wyjście Grecji z Unii _ - zaznaczył Krzysztof Gawkowski.

Aleksis Tsipras po wyjściu z lokalu wyborczego przekonywał, że Grecy chcą wreszcie zmian na scenie politycznej. _ Naszą wspólną europejską przyszłością nie są kolejne cięcia, wyrzeczenia. Przyszłością jest demokracja, solidarność i współpraca _ - podkreślał lider SYRIZY.

Czytaj więcej w Money.pl
Nawet jeśli wygrają populiści, Grecja nie opuści strefy euro Niezależnie od wyniku, wybory nie mają większego znaczenia dla rynków finansowych - twierdzą analitycy.
Ta partia to najlepszy wybór dla Grecji? Jej członkowie nie są zawodowymi politykami, ale to profesjonaliści, dobrzy w swoich zawodach.
Premier Grecji jak na meczu, zagrzewa do... Ustępujący premier Grecji apeluje do rodaków, by nie dopuścili SYRIZY do władzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)