Notowania

Polsat ma 24 mln zł zaległości podatkowych. Urząd Skarbowy potwierdza wcześniejszą decyzję

Małopolski Urząd Skarbowy, po ponownym rozpatrzeniu sprawy, podtrzymuje swoją decyzję o wysokości zaległego podatku, który ma zapłacić Cyfrowy Polsat. Chodzi o 24,2 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras.)

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Skarbowego, chodzi o zaległość z tytułu "zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych w roku 2012 w kwocie 24,2 mln zł powiększonej o odsetki od zaległości podatkowych"

Cyfrowy Polsat zapowiada, że sprawę skieruje do sądu.

Spółka nie zgadza się z przedmiotową decyzją organu i zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Spółka nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy" - czytamy w komunikacie.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

"Money. To się liczy". Gościem: Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

zcxTK, sądy, teraz nagonka na prywatne media, następny do przejęcia przez pis będzie NIK, by ludzie nie wiedzieli jakie przekręty robią.

16-07-2018

janciekawe dlaczego skarbówka nie zabiera się za belzebuba z Torunia oj tam by się im opłaciło pogrzebać

16-07-2018

TpmddmgjCo to jest skarbówka ? A może grochówka ? Pisze się Urzad Skarbowy - więcej szacunku dla urzędów pismaku !

Rozwiń komentarze (82)

Wybrane dla Ciebie