Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 17:01

Polscy kombatanci wezmą udział w niedzielnej Paradzie Zwycięstwa w Londynie

Ponad dwustu sześćdziesięciu polskich kombatantów weźmie udział w niedzielnej paradzie zwycięstwa w Londynie. Parada odbędzie się z okazji 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polacy otrzymali zaproszenie od królowej. Jest to zadośćuczynienie za brak naszych żołnierzy w londyńskiej paradzie zwycięstwa po zakończeniu wojny. Polskich weteranów będą reprezentować wszystkie formacje polskiego wojska, które walczyły pod brytyjskim dowództwem.

Major Mieczesław Jarkowski prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Wielkiej Brytanii powiedział IAR, że polscy weterani otrzymali zaproszenie do udziału w trzech uroczytościach. Obchody rozpoczną się nabożeństwem w opactwie Westminster. Natępnie weteranów przyjmie królowa na lunchu w Pałacu Buckingham. Ostatnią uroczystością będzie parada sztandarów, z udziałem 20 polskich.

Major Mieczesław Jarkowski dodał, że to miły gest ze strony Anglików. Podkreślił jednak, że przez wiele lat w Wielkiej Brytanii udział polskich żołnierzy w wojnie i polskie sprawy były przemilczane.

Na niedzielne uroczystości przyjedzie również 20 kombatantów z Polski.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz