Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Polska firma chce, by kierowcy kupowali paliwo przez internet. Rusza projekt Tankuj24

8
Podziel się:

Zakupy, ubrania, elektronika - przez telefon można kupić już praktycznie wszystko. Polska firma Unimot chce, by polscy kierowcy w ten sam sposób kupowali paliwo. Spółka właśnie ogłosiła prace nad projektem Tankuj24. Z poziomu aplikacji kierowca będzie mógł wybrać najtańszą stację w okolicy i kupić wybraną przez siebie ilość paliwa. Następnie wystarczy tylko podjechać pod dystrybutor i tankować.

Polska firma chce, by kierowcy kupowali paliwo przez internet. Rusza projekt Tankuj24
(Materiały prasowe)

Zakupy, ubrania, elektronika - przez telefon można kupić już praktycznie wszystko. Polska firma Unimot chce, by kierowcy w ten sam sposób kupowali paliwo. Tanio i przez aplikację mobilną. Spółka właśnie ogłosiła prace nad projektem Tankuj24. Z poziomu telefonu kierowca będzie mógł wybrać najtańszą stację w okolicy i kupić wybraną ilość paliwa. Następnie wystarczy tylko podjechać pod dystrybutor i zatankować.

- Świat sprzedaży wyraźnie skręcił już w kierunku rozwiązań mobilnych. Przez aplikacje na telefonie zamawiamy hotele, taksówki a nawet jedzenie. Uważam, że nadszedł czas na mobilny zakup paliwa - tłumaczy plany spółki Robert Brzozowski, prezes Unimot - polskiego importera paliw.

Jak będzie wyglądać tankowanie z telefonu? Za pośrednictwem aplikacji będzie można najpierw porównać ceny na stacjach, a później kupić paliwo w wybranym miejscu. Z poziomu aplikacji będziemy mogli niejako "zarezerwować" odpowiednią dla siebie ilość paliwa.

Unimot zdecydował, że takie "zaklepanie ceny" będzie ważne przez 24 godziny. Dlaczego tak krótko? Łatwo sobie wyobrazić sytuację, gdy kierowcy kupują zapasy paliwa po bardzo niskich cenach, a tankują dopiero gdy na stacjach jest drożej. 24-godzinna rezerwacja uniemożliwia takie działanie.

Słowo "rezerwacja" w przypadku Tankuj24 jest bardzo odpowiednie. Do zrealizowania transakcji płatniczej dochodzi dopiero w momencie odebrania paliwa. To znaczy, że jeżeli zatankowaliśmy za mniej niż zadeklarowaliśmy, to i tak żaden dodatkowy grosz nie zostanie nam pobrany z konta. Jeżeli z kolei zatankujemy za dużo, różnica zostanie pobrana z konta.

Płatności w aplikacji będą obsługiwane przez PayU. W ciągu miesiąca do każdego użytkownika zbiorczą fakturę za wszystkie zakupy w miesiącu co będzie ułatwieniem dla małych i średnich firm.

W tej chwili Unimot pracuje nad budową sieci partnerskiej - kierowcy tam będą odbierać paliwo. Projekt wystartuje na dobre w połowie 2017 roku. Spółka zapowiada, że na początku usługa będzie dostępne tylko w wybranych regionach, dopiero z czasem skorzystać będą mogli wszyscy kierowcy w kraju.

- Dzięki nam stacja dotrze do nowych klientów w nowoczesny sposób. Dodatkowo zapewnimy naszym partnerom wsparcie techniczne oraz marketingowe - przekonuje Brzozowski.

Firma nie zamierza jedynie sprzedawać w Polsce. Po pewnym czasie planuje przeniesienie usługi również na rynki zagraniczne pod marką Refuel24.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
sonka
8 lat temu
tanie paliwo chinczycy tez tanio budowali austrade w polsce a jak wyszli to wiemy
reuchacz
8 lat temu
Ja mam na stacji bardzo wysokie ceny paliwa. Przecież nie będę się reklamował stanowiąc tło dla tanich
Hutnik
8 lat temu
Takie partie jak byłe PO, PSL oraz teraz PIS, nie rozumieją, że bez przemyślanych celów w szybko zmieniającym się świecie nie nadążą na stworzenie nowoczesnych społeczeństw. Trzeba zmienić system szkolenia na wyposażenie młodzieży w metody oceny działania społeczeństw a nie w ogromną liczbę faktów, fakcików, którymi można się posiłkować z komputerów, bez obciążania pamięci. Dotyczy to także historii, geografii, przyrody itp. Ale posiłkowanie musi być łatwo dostępne, bez przemądrzałych wtrętów. Bardzo łatwe i przyswajalne muszą być podstawowe prawa i przepisy, nie zmieniane bez zas- tanowienia, możliwe do posiłkowania się jak największej części społeczeństwa, bez zagrożenia przez byle cwaniaków. Należy wyrabiać w społeczeństwie dyscyplinę urzędników i karanie łamania. Podaję wstęp kierunku działań, likwidację partyjniactwa, ściganie fałszywych działaczy, kadencyjność wyborcza do 6 lat, bardzo skrupulatne badanie tylko rodzimych kandydatów, ze stażem pracy minimum 8 lat, żadnych geniuszy tatusiów na stanowiskach. Proponuję rozważyć i opracować społecznie takie; wstępnie podane wytyczne do stosownych przepisów prawnych do obowiązkowego stosowania.
Zborixon
8 lat temu
A gdzie jakość paliwa, dojazd. Masakra jakas
szofer
8 lat temu
najlepiej to jak bym sobie mógł nalać przez USB, puknijcie się w czółko