Notowania

gospodarka
12.09.2017 22:09

Polska firma chce walczyć z autobusami. Tak myTaxi chce współdzielić taksówki

Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym ruszy usługa współdzielenia taksówek. To wyzwanie rzucone m.in. Uberowi - pisze środowy "Puls Biznesu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(MichaelGaida, pixabay.com (CC public domain))
Czy pasażerowie z autobusów przesiądą się do taksówek?

4 mld zł - na tyle jest szacowany rynek taksówkarski w Polsce. Jednak myTaxi, wspierane przez kapitał Dailmera, ma inne zdanie.

- Ten rynek może być znacznie szerszy. Barierą w jego rozwoju, jak wynika z naszych badań, jest m.in. cena - mówi Krzysztof Urban, prezes myTaxi w Polsce.

Niemiecki gracz, jako pierwszy z rynku taksówek i przewozów w Europie, uruchamia usługę tzw. poolingu, czyli współdzielenia przejazdów. Usługa rusza dziś w jednym mieście - Warszawie.

* "Dobry Pomysł" od rządu. Wesprze garażowych wynalazców *

- Usługa opiera się o rozbudowany algorytm parujący pasażerów, których trasy się pokrywają w jakimś stopniu. Jak wynika z naszych analiz, warszawiacy - w zamian za niską cenę - są skłonni korzystać z takiej usługi. Zakładam, ze będziemy nawet w stanie konkurować z komunikacją miejską o pasażerów - mówi Krzysztof Urban.

Warszawa jako miejsce premiery nowej usługi została wybrana nieprzypadkowo. To obecnie jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków przewozów prywatnych w Europie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Tagi: gospodarka, transport, gospodarka, pap, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2017

asdUber a taxi porównanie. Na początku miesiąca jechałem na wakacje. Musiałem dojechać z centrum miasta na lotnisko. W tamtą strone uberem. Powrót bardzo … Czytaj całość

13-09-2017

CIEKAWY co korzysta z TAKSI -raz na rokJak są oznaczone taksówki UBERA ?

13-09-2017

MaggiePowoli ludzie sie przekonaja ze Uber to lepsze niz taxi uzywam Ubera i jestem zadowolona zawsze przyjezdza na czas i odwozi za gorsze

Rozwiń komentarze (6)