Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska firma chce walczyć z autobusami. Tak myTaxi chce współdzielić taksówki

Polska firma chce walczyć z autobusami. Tak myTaxi chce współdzielić taksówki

Czy pasażerowie z autobusów przesiądą się do taksówek? Fot. MichaelGaida, pixabay.com (CC public domain)
Czy pasażerowie z autobusów przesiądą się do taksówek?

Warszawa jest pierwszym miastem w Europie, w którym ruszy usługa współdzielenia taksówek. To wyzwanie rzucone m.in. Uberowi - pisze środowy "Puls Biznesu".

4 mld zł - na tyle jest szacowany rynek taksówkarski w Polsce. Jednak myTaxi, wspierane przez kapitał Dailmera, ma inne zdanie.

- Ten rynek może być znacznie szerszy. Barierą w jego rozwoju, jak wynika z naszych badań, jest m.in. cena - mówi Krzysztof Urban, prezes myTaxi w Polsce.

Niemiecki gracz, jako pierwszy z rynku taksówek i przewozów w Europie, uruchamia usługę tzw. poolingu, czyli współdzielenia przejazdów. Usługa rusza dziś w jednym mieście - Warszawie.

"Dobry Pomysł" od rządu. Wesprze garażowych wynalazców

- Usługa opiera się o rozbudowany algorytm parujący pasażerów, których trasy się pokrywają w jakimś stopniu. Jak wynika z naszych analiz, warszawiacy - w zamian za niską cenę - są skłonni korzystać z takiej usługi. Zakładam, ze będziemy nawet w stanie konkurować z komunikacją miejską o pasażerów - mówi Krzysztof Urban.

Warszawa jako miejsce premiery nowej usługi została wybrana nieprzypadkowo. To obecnie jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków przewozów prywatnych w Europie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

pap, gospodarka, transport, przegląd prasy, "puls biznesu"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Maggie
2017-09-14 00:23
Powoli ludzie sie przekonaja ze Uber to lepsze niz taxi uzywam Ubera i jestem zadowolona zawsze przyjezdza na czas i odwozi za gorsze
Łukasz
2017-09-13 23:31
Czyli za wiele się nie dowiedziałem...
asd
2017-09-13 16:20
"poolingu"

czyli po polsku pulowania
Pokaż wszystkie komentarze (6)